DAYMED, 3’üncü Olağan genel kurulunu Yaptı

498

Doğal Afetler ve Yoksullukla Mücadele Eğitim Derneği (DAYMED 2011)’in 3’üncü Olağan Genel Kurulunda yeniden başkan seçilen Ömer Tabak,  Toplantısı gerçekleştirilen derneğin üçüncü kez dönem başkanı oldu.

 
 

Doğal Afetler ve Yoksullukla Mücadele Eğitim Derneği (DAYMED 2011) 3’üncü Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti. Başkan Ömer Tabak yeniden seçilerek güven tazeledi. Ümraniye Namık Kemal Mahallesi Cengiz Topel Caddesi Koca Murat sokak no 2A’daki dernek merkezinde yapılan kongreyeİstanbul Muhtarlar Federasyon Başkanı ve Necip Fazıl mahalle muhtarı Kadir Delibalta, Namık Kemal mahalle muhtarı Halil Dalçık, Esenevler mahalle muhtarı Dursun Yılmaz ve dernek üyeleri katıldı.

Divan başkanlığını İstanbul Muhtarlar Federasyon Başkanı ve Necip Fazıl mahalle muhtarı Kadir Delibalta’nın yaptığı kongre, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla devam başladı.

Açılış konuşmasını yapan Başkan Ömer TabakDAYMED’in geçen 3 yılını değerlendirerek, İstanbul’da yaşanacak olan olası deprem sonrasında yaşanacak tehlikelere dikkat çekti. En son yaşanan Irak-İran sınırındaki depremi hatırlatan Tabak, bu depremin beklenen büyük İstanbul depremini daha da tehlikeli hale getirdiğini belirtti. Bu kapsamda vatandaşlara deprem öncesi ‘Afet Bilinci’nin verilmesi gerektiğini kaydeden Tabak, ‘işte DAYMED’in kuruluş amaçlarından biri de bu ‘Afet Bilinci’nin verilmesidir’ dedi.

Başkan Tabak, DAYMED’in ‘Yoksullukla Mücadele’ kısmına da açıklık getirerek, “Bizim ‘Yoksullukla Mücadele’den kastımız, fakir-fukaraya ayni ve nakti yardım değil elbette bunlarda yapılmalıdır ancak bizim buradaki mücadelemiz deprem sonrası yaşanacak yoksulluktur” dedi.

Başkan Tabak sözlerini katılımlarından dolayı tüm üyelere teşekkür ederek tamamladı.

Daha sonra sırasıyla Faaliyet Raporu ile Denetim Kurulu Raporunun okunması ve ibralarının ardından Kesin Hesap Bilançosu ile Tahmini Bütçe okundu. Yeni yönetimin oluşturulmasıyla gidilen seçimde yeniden seçilen Ömer TabakDAYMED’in üçüncü dönem başkanlığını da üstlendi.

Güven tazeleyen Başkan Tabak, teşekkür konuşmasında “Bize güvendiğiniz ve yeniden görev verdiğiniz için teşekkür ederim” şeklinde konuştu.