DAYMED 2011 de Ayhan Keçe Farkı

0
128

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının düzenlediği afet ve acil durumlarda arama kurtarma ve insani yardım faaliyetlerinin koordineli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için yapılan istişare programına DAYMED 2011 dahil 44 sivil toplum kuruluşu katıldı.

Programa DAYMED 2011 adına Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Keçe ve Eğitim Komisyonu Başkanı Selim Demirkol katıldı. Diğer 43 sivil toplum kuruluşunun yetkililerinin yanı sıra AFAD Başkanı Sn. Dr. Mehmet Güllüoğlu, Başkan Yardımcısı Sn. Hamza Taşdelen, Planlama ve Risk Azaltma Daire Başkanı Sn. Abdülkadir Tezcan ile Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne AFAD İl Müdürleri de katılımcılar arasındaydı.

 

Tüm STK’lar adına oldukça verimli geçen istişare programında DAYMED 2011 Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan KEÇE ve Eğitim Komisyonu Başkanı Selim DEMİRKOL’da söz aldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Keçe  konuşmasında DAYMED 2011’in tüm bireylerinin aynı zamanda AFAD gönüllüsü olacağını afet öncesinde ve sonrasında yapılacak tüm çalışmalara hazır olduklarını belirtti. Yalnızca yerel yönetimlerin ve profesyonel ekiplerin hazırlıkları ve eğitimlerinin yeterli olmadığını afetlerden korunmanın tüm toplumun bilinçlendirerek sağlanabileceğine değinen Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Keçe DAYMED 2011’in bu konuda hali hazırda yaptığı çalışmalardan bahsedip devam eden süreçte de elimizi taşın altına koymaya hazır olduklarını söyledi ve katılımcılara ve programa ev sahipliği yapan AFAD’a teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here