DAHA TEMİZ BİR ŞİLE!

336
mde
mde

“Daha Temiz Bir Şile İçin” Şile Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ekipleri haftanın yedi günü Şile’nin merkezi ile birlikte 57 mahallede dur durak bilmeden çalışıyor. Atıkların toplanmasından çim biçmeye, budamadan peyzaj çalışmalarına, sahil temizliğinden sokakların yıkanmasına kadar bir çok temizlik aktivitesini 125 Personel ve 45 araçlık ekiple yerine getiriyor.

Yaz kış demeden 62 mahalleye uzanan Şile Belediyesi ekipleri “Daha Temiz Bir Şile İçin!” sloganı ile çıktıkları yolda gururla görevlerini icra ediyor. Şile Belediyesi ekipleri yaz dönemlerinde normalin yaklaşık dokuz katı fazla atık topladıklarını belirtirken Şileli’den ve Şile’ye gelen misafirlerden çöplerini çöpe atmaları konusunda duyarlı olmalarını istiyor.

ŞİLE’DE “SIFIR ATIK”

Şile Belediyesi Türkiye genelinde pilot bölge olarak sıfır atık projesini de hayata geçiriyor. Atıkların ayrıştırılması ile ekonomiye kazanım sağlamak ve çevre kirliliğini ortadan kaldırmak için hazırlanan proje, ilk olarak kamu kurumları ile okullar da başladı. Yapılan geri dönüşümlerle hem doğada çözünemeyen maddeler hem geri dönüşüme kazandırılacak.