Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Ümraniyelilerle Buluştu

0
87

AK Parti Ümraniye 6. Olağan Kongresi sebebiyle Ümraniye’yi teşrif eden Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan; kongre öncesinde Ümraniyelilere hitap etti. Günün erken saatlerinden itibaren Ümraniye’nin her yerinde coşkulu ve heyecanlı bir kalabalıkla Cumhurbaşkanı  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı bekleyen Ümraniyeliler; ilçedeki bayram havasını akşam saatlerine kadar sürdürdüler.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Ümraniye 6. Olağan Kongresi nedeniyle Ümraniye’yi teşrif etti. Sabah saatlerinden itibaren Cumhurbaşkanı’nı karşılamak için Ümraniye’nin 35 mahallesinden Haldun Alagaş Spor Kompleksinin önüne akın eden Ümraniyelilere, kongre öncesinde hitap eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan; “Rabbim bizleri kavimler, kabileler hâlinde yarattı. İyi anlaşalım diye. Ama üstünlük ittika ile takva ile. Kimin takva ve ittikası Allah’a daha yakınsa en üstün o. Bundan taviz var mı? Bizim inancımızda durum bu. Başkaları bizi ilgilendirmez. Öyleyse biz yaradılanı yaradandan ötürü seveceğiz. Birbirimizi kırmayacağız. Bizde fitne fesat olmayacak.  Asla gurur, kibir bize yakışmaz. Gurur, kibir Rabbimizindir. Bize tevazu yakışır ve AK parti tevazuyla bugünlere geldi. İnşallah böyle de yürüyeceğiz” dedi.

Türkiye’nin 780 bin kilometrekareyle tek vatan olduğunu ve tek bir devlet olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Yok paralel devletmiş, yok şu devletmiş, bu devletmiş, bırak. Onlar Pensilvanya’dakine ait olsun. O oradan ne yapacaksa yapsın. Geceleri beddua seansları yapıyormuş, varsın yapsın. Onların bedduaları onlaradır. Biz bu has milletimizin dualarıyla bugünlere geldik, Rabbimin lütfuyla da inşallah aynen yola devam edeceğiz. Değerli kardeşlerim öyleyse bir şey daha istiyorum; bir olacağız iri olacağız diri olacağız kardeş olacağız hep birlikte Türkiye olacağız. Fitneye fesata fırsat vermeyeceğiz. Birbirimizi Allah için seveceğiz. Afrin’de kardeşler ne yapıyor? Bizi bölmek isteyen o teröristlerin üzerine üzerine gittiler. Buraya gelirken sordum, ‘Şu anda durum nedir?’ Elhamdülillah, şu an itibarıyla 3 bin 821 terörist etkisiz hâle getirildi. Mehmedimiz ‘İmandır o cevher ki İlahi ne büyüktür/ İmansız olan paslı yürek sinede yüktür.’ İşte o paslı yüreklerin üzerine giderek gereğini yapıyor. Yahya Kemal diyor ki; ‘Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi/ Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi/ Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın/ Galib et; çünkü bu son ordusudur İslâm’ın’ Şimdi de Mehmedimiz aynı inançla aynı aşkla şehadete yürüyor. Makama değil, en yüksek makama. Dünya makamlarıyla orası mukayese edilir mi” dedi. Ardından Bakara Suresinin 154. ayetini okuyan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan; “’Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler siz anlamazsınız siz bilmezsiniz’ Devamında bütün o şehitlerimizin her şeyi lutf-u ilahiyle sağlanıyor. Onlar o makama gidiyorlar. Onlar Peygamber’e komşu. Bundan daha güzel, daha yüce makam olur mu? Rabbim bizlere de inşallah o makamı nasip etsin. Onun için de bizler samimiyetle bu yolda yürüyeceğiz. Çünkü ecdadımız bu toprakları bize nereden bıraktı biliyor musunuz? 18 milyon kilometrekareden, biz ne yazık ki verdik, verdik… Daha şurada 1900’lü yıllarda neredeydik biliyor musunuz? 5 milyon kilometrekare. Onlar da elden gitti, kaldı 780 bin kilometrekare. Artık dik duracağız, öyle ‘Yok güneyden gelecekmiş, yok doğudan gelecekmiş’ asla. Burada dik duracağız. Bunlara asla taviz vermeyeceğiz. Şu anda da bunun gereği yerine getiriliyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan; Ümraniyelilere bir olmayı, birbirlerini Allah için sevmelerini isteyerek kardeşliklerini hiçbir şeye feda etmemeleri çağrısında bulundu. “Para, pul, makam, mevki bunların hepsi hikâye. Hepimiz öleceğiz. Gideceğimiz yer 2 metreküp. Hoca efendi musalla taşında ‘Er kişi niyetine’ diyor. ‘Cumhurbaşkanı’ demiyor, ‘Başbakan’ demiyor, ‘Trilyarder, milyarder’ demiyor. Gömüyorlar mezara ondan sonra ayrılıp gidiyorlar. Eğer arkadan inşallah hepimiz için hayır duaları gelirse ne mutlu bize. ‘Baki kalan bu kubbede hoş bir sedaymış meğer’ diyorlar. İnşallah biz de bu kubbede hoş bir seda bırakabiliyorsak, evlad-ü iyal bizi Rabbimizin kelamıyla anabiliyorsa, anıyorsa ne mutlu bize. Yoksa gerisi laf-ı güzaf.”

Ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları üyelerinden seçimler için yoğun şekilde çalışmalarını isteyen Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “İnşallah Mart ve öbür tarafta Kasım seçimlerinden büyük bir zaferle çıkarak, o seçimleri de taçlandırmak suretiyle 2023’e, ardından 2053, 2071’e, genç nesillere farklı bir Türkiye’yi bırakırız” dedi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının ardından çocuk ve gençlere satranç takımı dağıtarak ardından AK Parti Ümraniye 6. Olağan Kongresi’ne katıldı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here