CHP ÜMRANİYE’DE BAŞKAN ZEYNEL KIZILKAYA SEÇİLDİ…

358

CHP Ümraniye ilçe kongresi sabah saat 05.30 sıralarında tamamlandı. Çarşaf liste ile yapılan seçim sonuçlarına göre; önceki dönem ilçe başkanlarından Zeynel Kızılkaya 8 oy farkla yeniden ilçe başkanı seçildi. 18 kişilik yönetimin 15 kişisi Can Kıran’ın listesinden seçildi ve 24 kişilik il delegesi de aynı şekilde 19 kişisi Can Kıran’ın listesinden geldi.

Hafta sonu İBB Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen CHP Ümraniye İlçe Başkanlığı’nın 12. olağan kongresinde 8 oy farkla değişim yaşandı. Mevcut ilçe başkanı ve adayı İbrahim Can Kıran’ın yerine, önceki dönem ilçe başkanlarından Zeynel Kızılkaya yeni ilçe başkanı seçildi. Sabaha kadar süren oylama işlemi ve sayım partililerin yoğun ilgisi altında gerçekleşti.

Çarşaf liste ile yapılan seçimlerde ise farklı sonuçlar çıktı. Toplam 18 kişilik yönetim kurulu listesine İbrahim Can Kıran’ın listesinden 15 kişi seçilirken yine 24 kişilik il delegesi listesine de Kıran’ın listesinden 19 kişi girdi. Kongre sonunda delegelere ve partililere teşekkür eden yeni başkan Zeynel Kızılkaya birlik ve beraberlik mesajları verdi. Kimsenin adamı olmadığını ve İl seçimlerinde il delegelerine hiç bir şekilde baskı uygulamayacağının sözünü verdi.Kızılkaya, daha güçlü bir örgüt yapısı oluşturacaklarını ifade etti.