CHP ÜMRANİYE 19 MAYIS’I COŞKUYLA KUTLADI

0
288

Cumhuriyet Halk Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinliği düzenledi.

İlçe Başkanlığı binasının önünde toplanan kalabalık,Ümraniye Kaymakamlığı önüne kadar 250 metre uzunluğunda Türk Bayrağı ile yürüdüler.Gençlik kolları üyeleride bisikletleriyle bu kortej yürüyüşüne eşlik ettiler.

Ümraniye Kaymakamlığı Tören alanına gelen kortej daha sonra saygı duruşunda bulundular.İlçe Başkanı Cafer Aktürk günün anlam ve önemine binaen bir basın açıklaması yaptı.

Aktürk;19 mayıs yoktan var edilen bir ülkenin kuruluş yolculuğunun ilk ateşinin yakıldığı tarihtir.

Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın önderi, Cumhuriyetimizin banisi Büyük Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesini başlatmak için Samsun’a çıktığı 19 Mayıs günü kaderimizi değiştiren ve yolumuzu aydınlatan bir gün olarak sonsuza kadar hatırlanacaktır. Halkımızın bu topraklarda özgür ve bağımsız yaşama iradesinin simgesi olan 19 Mayıs geçmiş bir gün değil, bugün hala devam eden bir sürecin başlangıcıdır. 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkanlar bu ülkede kimsenin tutsağı veya kulu olmadan, özgür ve bağımsız yaşama mücadelesini başlattılar. Bu mücadele bugün de devam ediyor.

Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olacağı tam bağımsız Türkiye’yi kurma davasının ilk adımı 19 Mayıs’ta Samsun’da atıldı.

Bu yolculuk Cumhuriyet’le güçlendi, tam demokrasiyle taçlanacak. Hiç kimse unutmasın ki milletimiz 24 Haziran günü tam demokrasiyi kurmak için sandıkta bir büyük adım daha atacak, egemenliğe sahip çıkacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta bize bu güzel ülkeyi emanet eden, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın önderi Büyük Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı, şehitlerimizi rahmetle anıyor, halkımızın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Büyük Atatürk’ün ’Bütün ümidim gençliktedir’ dediği gençlerimize özgür ve demokratik bir Türkiye’de yaşama mücadelesinde yüksek başarılar diliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here