ÇEKMEKÖY’DE 23 NİSAN COŞKUSU

544

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çekmeköy’de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Çekmeköy’de 23 Nisan Kutlamaları Taşdelen Karanfil Park içinde yer alan Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. Bir gelenek olan makam ziyareti  ile devam eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz; Çamlık Ayşe Nezahat Kurukahveci İlkokulu’ndan Mukaddes Hop, Hamide Nur Karaçoban ve Muhammet Osman Aslan’a makamını devretti.

İsmihan İsmet Süzer İlk ve Ortaokulu’nda gerçekleşen kutlama törenine Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı, ve Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende öğrenciler, hazırladıkları gösterilerle büyük beğeni topladılar. Alanda bulunan genç yaşlı binlerce Çekmeköylü vatandaş bayramın çoşkusunu yaşarken öğrencilerin heyecanları görülmeye değerdi.

Çekmeköy’de yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı temalı şiir, resim ve komposizyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllerini Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı, ve Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş’tan aldılar.