ÇEKMEKÖY’DE 2020 RAMAZAN HAZIRLIKLARI

92

Çekmeköy Belediyesi, Koronavirüs ile mücadele tedbirlerine dikkat edilerek yaşanacak Ramazan ayı için çalışmalarını tamamladı. Ramazan boyunca sosyal yardıma kayıtlı ailelere dağıtılmak üzere 10 bin adet Ramazan kolisi hazırlandı.  Sıcak Yemek projesinde, evde yemek yapacak kimsesi olmayanlara  günde 2 öğün sıcak yemek verilmeye devam edilecek.  Evde Bakım ekipleri de Ramazan ayı boyunca 65 yaş üstü vatandaşların evlerini temizlemeyi sürdürecek.


Hijyenin öneminin daha da arttığı bu yıl da, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi  ilçede bulunan fırınlara Ramazan pidesi ambalajı dağıtılacak.

Web Tv’de Dopdolu Ramazan Programı

Korona tedbirleri kapsamında Ramazan etkinlikleri dijital platformlara taşındı. Her yıl iftardan sonra yapılan Çekmeköy Çocuk Ramazan Sokağı bu yıl sokaklarda yapılamayacak ama etkinlikler Çekmeköy Web televizyonundan yayınlanacak.  Çekmeköy web televizyonunun yayın akışı da Ramazan ayına göre düzenlendi. Mukabele, Master Şef Faruk Batuhan Öner ile Ramazan Lezzetleri ve Ailem Bilir yarışma programları Ramazan boyunca Çekmeköylüler ile buluşacak.