ÇEKMEKÖY SOKAK SOKAK İFTAR YAPIYOR

748

Çekmeköy Belediyesi’nin geleneksel sokak iftarlarında bu yıl ki ilk adres Ömerli Mahallesi’ydi.

Çekmeköy Belediyesi Sokak iftarları bu yılda devam ediyor. Ömerli Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde kurulan alanda binlerce vatandaş aynı sofra etrafında buluşarak bereketi paylaştı. Sokak iftarına Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve Ömerli Mahalle Muhtarı Hüseyin Uygun da katıldı.

Çekmeköy Belediyesi 21 mahallenin tamamını kapsayan mahalle iftarlarında sokakları açık hava restoranına çevirilecek. Garsonların porselen tabaklarla servis yaptığı iftar programlarında, vatandaşlara pilav, tas kebabı, tatlı, su, ayran, hurma ikram ediliyor. Bir ay boyunca binlerce kişi açık hava iftarlarının Çekmeköy Belediyesi’nin konuğu olacak.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “Tüm İslam aleminin Ramazan Ayı’nı tebrik ediyorum.Vatandaşlarımızı Ramazan Ayı’nın maniviyatını yaşamak için aynı sofra etrafında bereketi paylaşmaya davet ediyorum,” dedi.

Limonata İkramı

Çekmeköy’de gelenek haline gelen teravih namazı sonrası limonata ikramıda devam ediyor. Başkan Poyraz her gün bir cami de cemaate limonata ikramında bulunuyor.