ÇEKMEKÖY ORMANLARI EN UZUN GECE KOŞUSUNA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

137

Binlerce sporsever yılın en uzun gecesinde Çekmeköy ormanlarında kıyasıya yarıştılar.

Yılın en uzun gecesi Çekmeköy’de macera dolu bir yarışla geçti. Çekmeköy Belediyesi ve Uzunetap  tarafından gerçekleştirilen, binlerce sporcunun katıldığı “En Uzun Gecede Koş ya da Pedalla” yarışına bu yıl da Taşdelen Mesire Alanı ev sahipliği yaptı. Koşu ve bisiklet olmak üzere iki farklı dalda gerçekleşen yarış; koşu 8 km, koşu 20 km, ultra maraton 60 km ve bisiklet 20 km olmak üzere 4 ayrı kategoride yapıldı.

Yarış öncesi ve sonrası start alanında kurulan sahnede düzenlenen çeşitli etkinliklerle sabahın ilk saatlerine kadar süren programda heyecan hep üst seviyedeydi.  Bando takımı ile ısınma hareketleri gerçekleştiren sporculara, alanda kurulan sobaların başında çay ve çorba ikram edildi.

Karanlık ormanda başlarına ve ayak bileklerine taktıkları ışıklarla yollarını bulmaya çalışan yarışmacılara her 100 metrede bir asılan fosforlu bezler yön gösterdi. Belirli aralıklarda bulunan kontrol noktalarında yiyecek- içecek takviyesi yapıldı.

Programa katılarak sporculara başarılar dilyen Çekmeköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Latif Coşar, “Taşdelen ormanlarında büyük bir heyecan, büyük bir telaş var. Tüm sporcularımızı ve sporcularımızı yalnız bırakmayan vatandaşlarımızı Çekmeköy Belediye Başkanımız Ahmet Poyraz adına selamlıyorum. Bu sene 7’ncisini düzenlediğimiz ‘En Uzun Gece Koşusu ve Koş veya Pedalla’ programı gerçekten doğa sporlarını başkenti Çekmeköy’e ayrı bir heyecan ayrı bir sportmenlik katıyor” dedi.