Cazgır’dan Muhteşem İftar

1856

Şile Yaka Köyü Muhtarı İhsan Çelik (CAZGIR İHSAN)köyde köylülerine ve misafirlerine iftar verdi. Yaklaşık 1,500 kişinin katıldığı iftar programı Şile Vaizinin güzel sohbeti ve Kuran Tilavetiyle başladı.

Şile Kaymakamı Salih Yüce, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Şile AK Parti İlçe Başkanı İlhan Ocaklı, Şile MHP İlçe Başkanı Mustafa Pıcak, Şile Belediye Meclis Üyesi Şefik Ateş, Şile Ağva ve Civar Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği (ŞADER) Başkanı Rahmi Çakar, Şile Muhtarlar Dernek Başkanı Murat Tonbul, Şile Emlakçılar derneği Başkanı Kadir Gül, Muhtarlar ve çok sayıda misafirler katıldı.

Yaka Köyü Muhtarı İhsan Çelik; geleneksel hale getirdiği iftar programına yoğun katılımın olmasından dolayı memnun kaldığını ve bu güzel cemiyetimize katılanların hepsine teşekkür ediyorum dedi.2.000 kişilik yemek yaptırdığını katılanların hepsinin doya doya yemeklerini yediklerinin ifade etti.Ramazan dolayısı ile köyümüzün dışında yaşan köylülerimizle bir araya gelmenin sevincini yaşıyoruz dedi.

Servis yapan gençler ise görülmeye değerdi. Hem baylar hem de bayanların hizmeti katılanlar tarafından takdirle karşılandı.

Programa Şile’deki İlk Orucum ilk iftarım programından dolayı katılamayan Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu telgraf göndererek katılanların iftarını kutladı.

3 dönemdir Gebze de Başarılı bir şekilde Belediye Başkanlığı yapan Adnan Köşker ise iftar programına Gebze’den AT sırtında geldi. Köşker 2,5 saatte geldiğini At binmenin kendisi için çok güzel bir hobi olduğunu söyledi. İftar programından sonra ise Atına binerek Gebze’ye doğru yola çıktı.