CAFER AKTÜRK;’’KİN VE NEFRETİ 24 HAZİRANDA SANDIĞA GÖMECEĞİZ’’

0
90

Gece CHP’nin Ümraniye Çarşı’daki seçim çadırına çirkin saldırıda bulunan kimliği belirsiz kişi ya da kişiler çadırın dört bir yanını bıçakla keserek CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı İnce’nin görsellerini keserek tahrip ettiler. Gündüz basın açıklaması yapan İlçe Başkanı Cafer Aktürk, “Kin ve Nefreti 24 Haziran’da  sandığa gömeceğiz” dedi.

Aktürk;Ülkemiz OHAL baskısı altında 24 Haziran’da bir seçime gidecek. Halkımızınhür iradesini 24 Haziran’da sandığa gidip kullanmasına ve  siyasi partilerin seçim çalışmalarını özgür bir şekilde yapabilmelerine olanak yaratmak gereklidir. Bu ortamı sağlaması gereken ülkeyi yöneten iktidardır. Yapılan her türlü baskı ve saldırılara çok sert tepki koymalı ve suç işleyenlerin acil bir şekilde yargıya sevk edilerek cezalandırılmaları şarttır. Ancak, maalesef iktidarın tavrı ve uygulamaları caydırıcılık yaratmaktan uzak tam tersine bu haddini bilmez yapılara ve kişilere cesaret vermektedir.

Bu seçim bir parti tercihinden ziyade bir sistem tercihidir. Ya demokrasinin işlemediği özgür yargı ve yasanın olmadığı tek adam rejimi ya daparlamenter demokrasinin işlediği bağımsız yasama ve yargının olduğu bir seçim tercihidir.

OHAL baskısı ,partiler arasında adil bir seçim çalışmasının yapılmasına pek olanak vermediği aşikardır.  Bunu acilen aşıp adil bir ortamın yaratılması ve halk iradesinin özgürce sandığa yansıması şarttır.

Asıl olan,siyaset dili toplumu birleştiren olmalı ayrıştıran değil. Çünkü,ayrıştırma ve kutuplaştırma,toplumun içine yerleştirilen bir bombadır. Geldiğimiz noktada maalesef kin ve nefret üzerine kurulan bir siyaset dili ile toplum hızla bir felakete doğru sürüklenmektedir.

İşte bu kin ve nefretin sonucu olarak dün gece çadırımıza bir saldırı yapılmıştır. Asıl olan çadıra saldıranlar değil, saldırıyı yapanlara bu cesareti verenleri cezalandırmak gerekmektedir. Bu saldırılar beyhudedir. Ne kadar saldırsanız dahi bizler toplumu kaosa sürüklemek isteyen bu zihniyetin oyununa gelmeyeceğiz.Çünkü,CHP bu ülkeyi kuran partidir. Bu ülkenin kin, nefret ve kutuplaşma ile bölünmesine asla ve asla  izin vermeyeceğiz. Çünkü,CHP laik Cumhuriyet’in teminatı ve sigortasıdır.

CHP olarak barıştan ve özgürlükten yana olmaya devam edeceğiz. HAK, HUKUK, ADALET için mücadelemiz devam edecektir. Taki sonuç alınıncaya kadar.Bu ülke 81 milyon olarak hepimizindir. Bizi bölmelerine asla izin vermeyeceğiz.

Kin ve nefret 24 Haziranda sandığa gömülecek ve Ülke huzura kavuşacaktır.Buna olan inancım tamdır.

“Saldırılara karşı inatla barış” “Kin ve Nefrete Karşı Sevgi” gibi dövizlerin taşındığı basın açıklaması sonrasında saldırıya uğrayan seçim çadırını ziyaret eden İYİ Parti Ümraniye ilçe yöneticileri Başkan Cafer Aktürk ve partililere geçmiş olsun dileklerini iletti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here