BİNLERCE VATANDAŞ ÇEKMEKÖY’DE İFTARDA BULUŞTU

552

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çekmeköylülerle Taşdelen iftarında buluştu. Başkan Topbaş, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ile birlikte iftara katılan vatandaşların masalarını gezerek sohbet etti.

Çekmeköy sokak iftarlarında adres Taşdelen Mahallesi’ydi. Taşdelen Turgut Özal Bulvar’ına kurulan binlerce kişilik iftar sofrasında buluşan mahalle sakinleri bereketi paylaştı. Kur’an tilaveti ile başlayan iftar programına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı.

İftar programında Çekmeköylüleri Kadir Topbaş, “Birlikte Malazgirt, Fetih, Çanakkale ve 15 Temmuz destanlarını yazan bir milletiz. Yine hep birlikte ülkemizin ve İstanbul’un yarınlarını hazırlıyoruz. Bu Ramazan-ı Şerif’in dünyada yok olmaya başlayan insani değerlerin dirilişine vesile olmasını diliyorum. Paylaşmanın, sevginin, hoşgörünün, aç kalmanın ve bir ötekinin farkında olmanın ne demek olduğunu anlamaya vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Vatandaşların Kadir Gecesi’ni ve Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Başkan Topbaş, bayramın dargınlıkların ortadan kalktığı, birlik ve beraberlik günleri olmasını diledi. Mübarek ayların insanlara ikram edilen aylar olduğunu ve bu aylarda insani değerleri yüceltenlerin kazançlı çıkacağını ifade eden Topbaş, “İstanbulluların, ülkemizin ve bütün İslam Aleminin nice bayramlara huzur, barış ve mutluluk içinde girmesini temenni ediyorum” dedi.