BAŞKAN KIZILKAYA; “KAFTANCIOĞLU’NUN YANINDAYIZ..”

100

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancoğlu hakkında verilen cezaya karşı istinaf mahkemesine yapılan itirazın ret edilmesine yönelik CHP ilçe örgütlerinin tepkisi devam ediyor. Yaptığı basın açıklamasıyla, Kaftancıoğlu hakkında verilen cezanın hukuki dayanaktan yoksun siyasi bir karar olduğunu ifade eden CHP Ümraniye İlçe Başkanı Zeynel Kızılkaya, “Sonuna kadar il başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu’nun yanındayız” dedi.

CHP Ümraniye İlçe Başkanı Zeynel Kızılkaya, yazılı yaptığı basın açıklamasında İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen cezaya karşı itirazın istinaf mahkemesi tarafından ret edilmesine tepki gösterdi. Söz konusu ret kararının açıklandığı tarihin 23 Haziran’ın yıl dönümü olmasına işaret eden Başkan Zeynel Kızılkaya, “Hukuki dayanaktan yoksun bu siyasi karar bizim İstanbul başarımızı gölgeleyemez aksine bundan sonra yeni başarılar için daha da kamçılar” dedi. Kaftancıoğlu hakkındaki kararın Yargıtay’dan döneceğine inandıklarını ifade eden Kızılkaya, şunları söyledi:

“Bu kararın, yenilenen İstanbul seçimlerinin gerçekleştirildiği 23 Haziran’da açıklanması iktidarın intikam arayışının göstergesi olduğunu düşünüyoruz. Muhalif kesimlere yönelik bu tür uygulamaların kimseye faydası yoktur. CHP, bu ülkenin kurucu partisidir. Örgütümüz, partimizin il başkanı Sayın Canan Kaftancıoğlu ve tüm partililerimize yönelik her türlü hukuksuz uygulamalara karşı duruşunu sergilemeye devam edecektir”