Başkan Gülsever”Ülkemizin umudu olacağız, Muharrem ince’yi Cumhurbaşkanı yapacağız”

97

Memleket Partisi Ümraniye İlçe Başkanı Murat Türk’ün ev sahipliğinde düzenlenen programa; Memleket Partisi İstanbul İl Başkanı Ertuğrul Gülsever, Memleket Partisi PM üyeleri, Memleket Partisi MYK üyeleri, il başkan yardımcıları, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, ilçe başkan yardımcıları, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Memleket partisi Ümraniye ilçe başkanı Murat Türk “bu ay itibariyle Ümraniye’de 1 yılımızı doldurduk zorluğu cefalı dikenli bir yoldu yolumuzun zor olması cefalı olması bize daha büyük enerji verdi, daha fazla hırs verdi geleceğe yönelik daha fazla umut verdi. Son günlerde muhalefetin yandaş basınından olumsuzlukla yansıttıkları bizim için olumlu bir rüzgar haline geldi daha fazla hırslandık. Muhtemel seçim 1 yıl içerisinde olursa önümüzdeki 1 yıla daha heyecanlı daha hırslı gireceğimizi gördük gençlerimizden ricam asla yılmayın umutsuzluğa düşmeyin Umut sizin içinizde geleceğinizde Umut sizin ellerinizde.

Ertuğrul Gülsever: “Gençler ile birlikte siyasete gereken önemi vereceğiz”

Memleket Partisi İstanbul İl Başkanı Ertuğrul Gülsever, “Siyaset çok ciddi ve önemli bir iş. Biz de bunu çok ciddi şekilde yapıyoruz. Gençlere siyasetle ilgilenmelerini, sadece bizim partimize gelip siyaset yapmalarını değil, ‘Geleceğinize ve hayatınıza sahip çıkmak istiyorsanız siyasetle ilgilenmelisiniz’ telkininde bulundum. 12 Eylül’den sonra anneler ve babalar çocuklarına ‘okullarla ilgilenin,siyasi olaylara karışmayın’ diyerek siyasetten uzak tutuldular. Bunun da günümüzde ne kadar yanlış olduğunu görüyoruz. Siyasette var olması gereken gençlerimizin siyasetten soğuduğunu gördük. Hep beraber siyasete gereken önemi göstermeliyiz” ifadelerini kullandı.

“Siyaset bir eğlence alanı değildir ”

Siyasetin halk için yapılması gerektiğini vurgulayan Gülsever, “1973 yılında bir siyasi partide görev aldım. Fakat 2009 yılında ilk defa il genel meclis üyesi oldum. Bir sonraki dönemde de İBB Meclis üyeliği ve grup başkanvekilliği yaptım. Siyaset dünden bugüne istediklerimizi elde edebileceğimiz veya bir eğlence alanı değil. Bunun farkına varmalıyız. Memleket Partisi olarak 1 yılda büyük mücadeleler verdik ve çok iş yaptık. Geldiğimiz yer asla küçümsenecek yer değildir. Kendiniz için birçok şey yapabilirsiniz ama siyaset toplum için yapılmalıdır” dedi.

“Bu devlet halkın devleti olacak”

“Bugün neden Memleket Partisi’ndeyiz” diyen Gülsever, sözlerini şöyle sonlandırdı: “İstanbul’un 39 ilçesinin 28’inde ilçe  örgütlenmesini kurmuş 3 binin üzerinde üye yapmış büyük bir aile haline geldik. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Memleket Partisi’ni Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkan siyasi örgütlenmenin önünü açmak için kurduk. Eğer bunlardan vazgeçilmeseydi ülkeyi yönetenler bu kadar cüretkar olamazdı. Partinin içinde halk kelimesi geçiyor diye halkçı olmazsınız. Bunun gerekliliklerini yerine getirmelisiniz. Halkçılık; demokrat olmaktır, hiçbir zümreye imtiyaz tanımamaktır, bir sınıfın başka sınıflar üzerinde tahakküm kurmasının önüne geçmektir, işçilerden memurlardan dar gelirlilerden yoksullardan köylülerden esnaflardan namuslu tüccarlardan önemli istihdam yaratan sanayicilerden yana olmaktır. Çünkü halk ifadesi belli bir coğrafyada yaşayan ve üzerinde yaşadığı toprakları vatan kabul eden insanların tümüne verilen addır. Hep beraber bugüne kadar nasıl başardıysak, bundan sonra da hızla büyümeye devam edecek, ülkemize umut olacağız. Genel Başkanımız Muharrem İnce’yi de Cumhurbaşkanı yapacağız.