Başkan Av.Şeyma Döğücü’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

124

Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Döğücü, mesajında,  vatandaşların haber alma hakkını sağlayan medya çalışanlarının çok zor şartlar altında fedakârca mesleklerini yaptıklarını ifade ederek şunları kaydetti:

Günümüzde, hızla değişen teknoloji ve medya imkanları yeni ve pek çok ensturmanı aynı anda kullanma becerisine sahip yeni bir gazeteci tanımını yaparken  İnternet ve  TV gazeteciliği gibi farklı yeteneklerin birlikte kullanılmasını da gerekli kılıyor. Bütün bu değişime rağmen gazetecilik mesleğinin asla değişmeyen meslek ilkeleri ve değerleri, gazetecilik mesleğinin geçmişte olduğu gibi günümüze ve gelecekte de en saygın uzmanlık alanı olarak tanımlanacağını göstermektedir. Gazeteciler ve gazetecilikte rol oynayan kitle iletişim araçları, kişilerin dikkatini çekme ve kamuoyu oluşturma bakımından büyük görevler yüklenmişlerdir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır.

Şeffaf, demokratik, bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan birinin özgür ve tarafsız basının varlığı olduğu hepimizin malumudur.Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi için her şartta görevleri peşinde koşan, mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden, tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını dilerim.”