Başkan Av.Şeyma Döğücü, Şehit ve Gazi Aileleri İle İftarda Buluştu

220

Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü, Sancaktepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından düzenlenen iftar programında Aziz Şehitlerin Aileleri, Kahraman Gazilerimiz ve Gazi Yakınları ile bir araya geldi.

Ramazan ayının ilk günü gerçekleşen programda Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü’nün yanısıra Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu,Ak Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir, MHP Sancaktepe İlçe Başkanı Halis Sağdıç, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Şen, İlçe Müftüsü Muammer Turan, ilçe protokolü, Muhtarlar, Şehit Aileleri, Gazilerimiz ve gazi yakınları katıldı.

Programa ev sahipliği yapan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu konuşmasında şehit ve gazi yakınlarının her zaman yanında olacaklarını belirterek “Vatanın bölünmez bütünlüğü, devletin bekası ve milletin birliği uğruna canlarını ortaya koyarak; Şehit olan kahramanlar onuruna düzenlemiş olduğumuz yemek programına teşrifleriyle  bizi onurlandıran Şehitlerimizin kıymetli aileleri, kahraman Gazilerimiz ve Gazilerimizin değerli ailelerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü ise konuşmasında “Şehit ve gazilerimizin bu cennet vatanın bağrında yeşerip bölünmez bütünlük uğruna kahramanlık destanı yazan vatan evlatları olduğunu ifade ederek “Bu vatanın kazanılması, müdafaası ve ay-yıldızlı bayrağımızın dört bir yanda dalgalanmasında en önemli rol, şüphesiz şehit ve gazilerimiz olmuştur. Şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları ilelebet muhafaza etmek, ay-yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak hepimiz için milli bir vazifedir. Bu vesileyle bizlere bu zaferleri yaşatan başta vatan toprakları uğruna hayatını feda eden tüm şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi huzurlarınızda bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program yemek ikramı ile sona erdi.

Program sonunda Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu ve Başkan Av.Şeyma Döğücü misafirler ile tek tek sohbet ederek fotoğraf çektirdi.