ATAŞEHİR HALKI HİZMETLE TANIŞACAK

261

İki dönem Sancaktepe Belediye Başkanlığı yapan ve yaptığı hizmetlerle Sancaktepe’yi İstanbul’un cazibe Merkezi haline getiren ve 31 Mart Yerel seçimlerinde Ataşehir’e aday gösterilen İsmail Erdem, Yerel yönetimler bizim işimiz,Ataşehir halkını hizmetle tanıştıracağız,Referansımız Sancaktepe” diyor.

İMAR SORUNUNU BİZ ÇÖZECEĞİZ
Adaylığının açıklandığı günden bu yana tüm Ataşehiri karış karış gezen ve seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren İsmail Erdem Ataşehir halkıyla farklı mekânlarda, alanlarda, farklı saatlerde buluştuklarını ifade ederek “Ataşehir ilçemizin TUİK rakamlarına göre 416 bin nüfusu, 17 mahallesi var. Bu 17 mahallenin sadece 2,5 mahallesinde imar ve düzgün yapılaşma var. 15 mahallesinde, Ferhatpaşa, Yeni Çamlıca, Mimar Sinan, Mevlana mahalleleri de dâhil olmak üzere imar yok ve yine buralarda mülki problemler var. Kayışdağı’nda şehir planı yok. İçerenköy’ün bir bölümünde, Bostancı’dan Yeditepe Üniversitesi’ne kadar olan alanda imar yok. Ataşehir’in bazı bölgelerinde yeni imar planları çıktı. Yenisahra, Barbaros Mahallelerinin imar planları çıkmış, sonra mahkeme tarafından iptal edilmişti. Aday olmamıza rağmen, bu problemin çözümü için 1 aydır sıkı bir takip içinde olduk ve Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile koordineli çalışmamız sonucunda Yenisahra ve Barbaros mahallerinin imar planlarını Büyükşehir Meclisinde çıkarttırdık Yenisahra ve Barbaros Mahallesi’nde ki komşularımıza hayırlı olsun.”

Özellikle imar ve mülkiyet sorunlarına değinen Sancaktepe Belediye Başkanı ve Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü; “Yeni Çamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan Mahallelerinde 57 bin nüfus var. Buralarda 45 yılı aşkındır mülkiyet problemi var. Bu konuyu da Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum beyle ve ekibiyle istişare ettik. Bu sorunu da 1 Nisan itibariyle, sıkı bir takiple ve takas usulüyle inşallah çözeceğiz. Ayrıca Ferhatpaşa Mahallesi’nde imar yok. Orayla ilgili de ciddi bir çalışmamız var. İSKİ ile 2 haftadır görüşüyoruz. Ferhatpaşa mahallemizi kurtaracağız. Şu an imar barışı bahane edilerek bazı kaçak yapılar yapılıyor. Ataşehir Belediyesi kaçak yapılaşma ile mücadele etmiyor. Sorumsuzlar ve bu konuda takipleri yok.”

ATAŞEHİR ADINA YAPILACAK İLK HAYIRLI ÇALIŞMA İMAR PLANLARI OLACAK

1 Nisan itibariyle ilk yapılacak işlerinin imar planları olduğunu söyleyen Başkan İsmail Erdem, “Ataşehir adına yapılacak ilk hayırlı çalışma imar planları olacak. Hem Türkiye ekonomisi, hem İstanbul’un istikbali için, hem de Ataşehir’de ikamet eden komşularımızın rahatı açısından ilk olarak imar planlarını yapacağız.” diye konuştu.

İMAR İSKAN BLOKLARI YENİLENECEK

Mustafa Kemal Mahallesi ve Aşık Veysel Mahallesi’nin, bu güne kadar hiç planının yapılmadığını da söyleyen Başkan İsmail Erdem, bu mahallelerin şu anda plansız bir şekilde durduğunu ifade etti. Örnek Mahallesi’nin ve Esatpaşa Mahallesi’nin de bir bölümünde hem imar sıkıntısı olduğunu, hem de mülkiyet problemi olduğunu ifade eden Başkan Erdem, İmar İskan Blokları’nı hatırlatarak, bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum beyle görüştüklerini, TOKİ’nin mülk sahipleri ile anlaşarak ve İmar İskan Blokları sakinlerini taşıyarak, bu blokları yenileyeceğini ve bunun da müjdesini ilk kez buradan verdiklerini söyledi.

1200 YATAKLI ŞEHİR HASTANESİ KURULACAK

Yine Ataşehir’de Fatih Sultan Mehmet Hastanemiz var. Cumartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızın Ataşehir’de söylediği gibi ve talimatlarıyla Buraya 1200 yataklı bir şehir Hastanesi kuracağız. Ataşehir ilçemizin Bilim Merkezi yok, bunu yapacağız. Kayışdağı’na Sosyal Tesisler, seyir terasları çok yakışır. Yine burada Teleferik projemiz var, mesire alanları olabilecek alanlar için projelerimiz var.”

ERENKÖY GÜMRÜĞÜ’NÜN YERİNE MİLLET BAHÇESİ GELİYOR

İsmail Erdem, Erenköy Gümrüğü olarak bilinen alanın da trafik, çevre ve gürültü kirliliğine sebep olduğunu, Bu alanla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum beyle görüştüklerini söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanlarında Gümrük ve Ticaret Bakanını arayarak görüştüğünü söyleyen Başkan İsmail Erdem, görüşme sonrası 2 Bakanın yardımcılarına talimat verdiğini, yine tuzla taraflarında bir alana gümrüğün taşınacağını ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum beyin verdiği söz üzerine, bu alana yeşil alanlarla bezeli bir Millet Bahçesi yapılacağını söyledi.


ATAŞEHİR’E ŞEHİR MEYDANI YAPILACAK

Ataşehir’in bir meydanının da olmadığını vurgulayan Başkan İsmail Erdem, “Kimse Ataşehirliyim diyemiyor. Ataşehir’in bir merkezi, bütünleşmiş bir hali yok. Kültürel bir bütünlüğü de yok. Ataşehir’de bir Ataşehirlilik bilinci oluşmamış, herkes mahallesiyle anılıyor. Gelişmiş ülkelerde şehirler meydanları ile anılıyor. Bu sebepten Ataşehir Şehir Meydanını en kısa sürede yapacağız.” diye konuştu. Sunucu Esra Boğazlıyan’ın, Ataşehir Şehir Meydanı’nın nereye yapılacağını sorması üzerine Ataşehir Hali’ni işaret eden Başkan Erdem, “Hal’in olduğu yere Şehir Meydanı yapacağız. Bir Hükümet Konağı, bir Kongre Merkezi’de yine bu alanın yanına yapılabilir. Tuzla’daki hal 1 yıl içerisinde tamamlanacak. Ataşehir Hal’i taşındığında bu alan meydan olarak kullanılacak” dedi.


ANADOLU YAKASININ OPERA VE SANAT MERKEZİ ATAŞEHİR’DE OLACAK

Ataşehir’de ayrıca birçok mahallede yeşil alanların, çocuk bahçelerinin olmadığını, Ataşehir’de kongre merkezinin, nikâh salonlarının olmadığını ifade eden Başkan İsmail Erdem tüm bunları Ataşehir’e kazandıracaklarını söyledi. Ayrıca Ataşehir’e Opera ve Sanat Merkezi de yapacaklarını söyleyen Başkan Erdem, “Avrupa yakasında AKM var, Anadolu yakasında böyle bir sanat merkezi yok. Ataşehir’de, içinde sergi alanları, sinema salonları da olacak olan, her türlü sanatsal faaliyetlerin, konserlerin verileceği bir büyük Opera ve Sanat Merkezi yapacağız.” dedi.

ŞEHİR ARAŞTIRMALARI MERKEZİ, CUMHURİYET MÜZESİ VE KURTULUŞ SAVAŞI PANORAMASI

Sancaktepe Belediye Başkanı ve Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, Ataşehir’de yapacakları hizmetlerle ilgili açıklamalarını şöyle sürdürdü; Ataşehir’e Stratejik Şehir Araştırmaları Merkezi kuracağız. Dünyadaki şehirlerin gelişimini, yaşam standartlarını, yeniliklerini ele alacak, bilimsel araştırmalarla şehirlerin geleceğini, istikbalini araştıracak Şehir Araştırmaları Merkezi’ni Ataşehir’e ve İstanbul’a kazandıracağız. Ayrıca Ataşehir’de Cumhuriyet Müzesi ve Kurtuluş Savaşı Panoraması açacağız. Milli Mücadelenin çok boyutlu görselleri panoramada yer alacak. Aynı zamanda sergi alanları ve müze de olacak. Kurtuluş savaşını canlandıracak bir panorama hazırlayacağız.

FARKLI KONSEPTLERDE ÇOCUK BAHÇELERİ, TRAFİK EĞİTİM PARKI VE SPOR MERKEZLERİ KURULACAK

Ataşehir’de Çocuk Bahçeleri’nin de çok farklı konseptlerde kurulacağını söyleyen Başkan İsmail Erdem, bu çocuk bahçelerinde Tarih Bahçesi, Bilim Bahçesi, Tiyatro Bahçesi, Sinema Bahçesi ve Müzik Bahçesi temaları olacağını söyledi. Çocuklar için ayrıca Ataşehir’de bir Trafik Eğitim Parkı kuracaklarını da ifade eden Başkan Erdem, yine gençler için Sancaktepe’de yaptıkları gibi Spor Merkezleri açacaklarını, ayrıca Sporcu Performans Laboratuarı kuracaklarını söyledi. Sokak hayvanlarını da unutmayan Başkan Erdem, Ataşehir’de sokak hayvanları için bakım evleri kurulacağını söyledi.

ATAŞEHİR’DE GENÇLİK MERKEZLERİ VE FİNANS MÜZESİ OLACAK

Ataşehir’de çocukların ve gençlerin okul dışında vakit geçirecekleri mekânların çok kısıtlı olduğunu söyleyen Başkan Erdem, Ataşehir’de Gençlik Merkezleri ve bunların içinde Gençlik Akademileri kuracaklarını, bunları Sancaktepe’de yaptıklarını, onbinlerce gence hizmet verdiklerini söyledi. Yine, Ataşehir’in Finans Merkezi olarak bilindiğini, bu açıdan bir de Finans Müzesi açacaklarını söyleyen Başkan İsmail Erdem, ayrıca ciddi bir trafik ve ulaşım problemi olduğunu, bu konularda önemli ve çözüm üreten projelerinin olduğunu söyledi.

SANCAKTEPE’DE YAPTIKLARIMIZ ATAŞEHİR’DE YAPTIKLARIMIZIN TEMİNATIDIR
“Şunu söylemek isterim, sosyal belediyecilikle ve altyapı ile fiziki çalışmalarla Sancaktepe’de öncüydük. Sancaktepe bizim referansımız. Sancaktepe’de yaptıklarımızın birkaç katını önümüzdeki dönemde Ataşehirde yapacağız. Ataşehir halkı müsterih olsun. 10 yılda Sancaktepe sıfırdan bir şehir oldu. Ataşehir’in 17 mahallesi, batı ve doğu Ataşehir bütünleşecek. Ataşehir’de yaşam standartlarını yükselteceğiz, yaşam kolaylığını sağlayacağız.”