ATA YADİGARI TOPRAKLARDA İFTAR

528

Çekmeköy Belediyesi, kardeş kentleri Vagoşça ve Dojran’da düzenlediği iftarda soydaşlarımızı buluşturdu. 

Çekmeköy Belediyesi, Çekmeköy’de düzenlenen yedi iftar programının ardından ata yadigarı topraklar Balkanlkar’da da iftar sofrası kurdu. Kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi için yapılan çalışmalar kapsamında, Makedonya Dojran ve Bosna-Hersek Vagoşça’da iftar programı düzenlendi.  

Yedi Yıldır Aynı Sofrada İftar

İlçe statüsü kazandığı yıl kardeş belediye protokolü yapılan Makedonya’nın Dojran kentinde, bu yıl yedinci kez iftar sofrası kuruldu. Çekmeköy Belediyesi ve Dojran Belediyesi tarafından hazırlanan kardeş sofrasına Dojran ve çevre ilçelerden gelen misafirler de katıldı.

Program öncesinde Üsküp ve Vagoşça’daki  kamu görevlileri ve sivil toplum kuruluşları ziyaret edilerek İftar Programı hakkında bilgi verildi ve ihtiyaç sahibi ailelere yardım dağıtıldı.

İftar sonrasında Doyran’daki Osmanlı döneminden hala kalabilen tarihi eserlerin durumu yerinde incelendi ve çevre Gökçeli, dedeli ve diğer Türk köylerinde muhtarlarımız ve imamlarımız ziyaret edildi. Makedonyadaki eğitim ve din hizmetlerinin durumu istişare edildi. Bölgedeki TİKA yatırımları ( okul, cami vb. yapımlar) incelendi.