ALTIN KARINCA’DAN EN ANLAMLI ÖDÜL ŞİLE BELEDİYESİNE

208

Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen, belediyelerin sürdürülebilir şehirler ve yüksek yaşam kalitesine katkıda bulunan uygulamalarının değerlendirildiği Altın Karınca Ödülleri 2020 sahiplerini buldu. Bu yıl 381 projenin başvurduğu Altın Karınca’ da “Şile Yeryüzü Pazarı” yerel kalkınma kategorisinde ödüle layık görüldü.

Marmara Belediyeler Birliği’nin her yıl belediyelerin hayata geçirdiği başarılı projeleri ödüllendirerek; iyi uygulama örneklerinin tanıtılmasını, yaygınlaştırılmasını sağlamak ve belediyeleri teşvik etmek amacıyla düzenlediği Altın Karınca Ödülleri dün İstanbul Bomonti Otel’de gerçekleşen ödül töreniyle sahiplerini buldu. 19 jüri üyesinin değerlendirmesi sonucunda “Şile Yeryüzü Pazarı” yerel kalkınma kategorisinde ödüle layık görüldü.

Bu yıl 381 projenin başvurduğu etkinlikte; “Yönetişim ve Katılımcılık”, “Kentsel Planlama ve Altyapı”, “Çevre ve Atık Yönetimi”, “Mimari ve Kentsel Tasarım”, “Kültür ve Sanat, Sosyal Hizmetler”, “Yerel Kalkınma, Ulaşım ve Hareketlilik”, “Akıllı Şehir Uygulamaları ve Afet Yönetimi” olmak üzere on kategorinin olduğu yarışmada, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA)’ da değerlendirme kriterleri arasındaydı.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı; AK Parti yerel yönetim anlayışının güçlü bir yansıması olan Şile Yeryüzü Pazarı projesinde geçmişten bugüne emeği geçen herkese ve çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.