ALTIN İMZA ÖDÜLLERİ MUHTEŞEM GECEDE SAHİBİNİ BULDU..

453

Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (AYGAD) tarafından bu yıl ilki düzenlenen Altın İmza Ödülleri, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla Elite World Asia Hotel’de düzenlenen özel gecede sahiplerini buldu.

Türkiye’de gazetecilik mesleğini icra edenleri, mesleğe gönül verenleri ve gazetecilerle iş ya da fikir paydalarında buluşanları bir araya getirmek üzere “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle AYGAD tarafından özel bir gece düzenlendi. “AYGAD Altın İmza” ödül töreninde çok sayıda gazeteci ve siyasetçi ödüle layık görüldü.


Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ, “Gerek hakları ellerinden alınarak, gerek bazı yaptırımlar ile sindirilerek, gerek şiddet görerek, hatta öldürülerek bu mesleğe gönlünü veren meslektaşlarımızın bu endişelerle görevlerini sağlıklı yerine getirmesi imkansız. Yakın zamanda şahit olduğumuz ve dünya çapında medyanın gündemine oturan Cemal Kaşıkçı’nın  vahşice katledilmesi başta olmak üzere bu meslek uğruna canını feda etmiş tüm gazetecileri saygı ve rahmetle anıyoruz. Bugün hala basında yer bulan Cemal Kaşıkçı vesilesi ile karşılaştığımız zorlukların ve şiddetin dünden bugüne değişmediğine değinmek, gazetecilerin ve gazetecilik gibi onurlu bir mesleğin şartlarına ve zor koşullarına dikkat çekmek isterim.  Herkes, bilgi edinme ve haber alma, özgür düşünce, ifade ve serbest eleştiri hakkına sahiptir. Bireylerin bu hakkı kullanmasının başlıca yolu olan basın ve yayın özgürlüğü de temel insan haklarındandır. Bu hakların demokratik hukuk devletinde anayasal güvence altında olması esastır” dedi.

Basın İlan Kurumu’nun tutumundan yana şikayetlerin çözülmediğini ifade eden AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ, “Bu ekonomik şartlar altında ezilen yerel basının özlük haklarını da tam anlamı ile kullanamadıkları su götürmez bir gerçektir. Birkaç örnek verecek olursak, yerel basın mensupları İstanbul’da ücretsiz toplu ulaşımdan yararlanamıyor. Yerel gazetelerde kanunen yayınlanması gereken ilanlar verilmiyor. Otoparklardan ücretsiz faydalanamıyoruz. Bunlar gibi birçok olumsuz örnekleri sıralayabilirim.    “AYGAD Altın İmza” Ödül Töreni ile bölgemizde hizmet anlamında büyük başarılara imza atan siz değerli yöneticilerimizi, haber ve yayınları ile toplumda farklılık oluşturan meslektaşlarımızı ödüllendirmek onurunu hep birlikte yaşıyoruz. Sizlerin ayrıcalıklı yanlarınıza dikkat çekmek ve bu alanlarda teşvik görevimizi de yerine getirmiş olmak adına başarılı olduğunuz alanlara vurgu yapmayı tercih ettik. Göreve gelmenizle birlikte, projelerinizle yaşadığımız bölgeye değer kattığınız için sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. İlçelerimizi, ilimizi ve ülkemizi mesleklerimizle birlikte yarınlara daha iyi taşımanızı diliyorum” şeklinde konuştu.

10 Ocak İdareciler Günü’nü de kutlamayı unutmayan Başkan Işıkdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Üstün bir vazife bilinciyle hareket eden, devleti ve hükümeti temsil sıfatıyla idare eden, Siz değerli idarecilerimizin gününü kutladığımı da ifade etmek isterim. Görevleri başında şehit olan veya hayatını kaybeden tüm yöneticilerimize rahmet diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.”


Mesleki Ödüller: Çok sayıda bürokrat, iş adamı, siyasetçi, gazeteci ve davetlilerin katıldığı törende  13 gazeteci ve televizyoncu ödüle layık görüldü.

 1. Hande Fırat – Özel Ödül – 15 Temmuz Darbe Kalkışması Cumhurbaşkanının Halkı Sokağa Daveti
 2. Veyis Ateş – Yılın Televizyon Haberi – Afrin Özel
 3. Doğan Şentürk – Yılın Haber Bülteni – Fox Tv Ana Haber Bülteni
 4. Abdulhalik Çimen – Yılın Haber Kanalı – A Haber Televizyonu
 5. Mevlüt Yüksel – Yılın Gazete Haberi – Yalanmetre
 6. Süleyman Özışık – Yılın Köşe Yazarı – Türkiye Gazetesi
 7. Nazlı Çelik – Yılın Televizyon Röportajı – Kato Dağı Ziyareti
 8. Alev Gürsoy Cimin – Yılın Gazete Röportajı – Posta Gazetesi
 9. Müge Dağıstanlı / Gülşen Yüksel – Yılın Magazin Programı – 2.Sayfa
 10. Ebru Baki – Yılın Ekonomi Programı – Para Gündem
 11. Murat Kosova / Rıdvan Dilmen – Yılın Spor Programı – %100 Futbol
 12. Sümeyra Teymur – Yılın Haber Portalı – Haberler.Com
 13. Said Ercan – Yılın Dijital İletişim Uzmanı – Uluslararası Sosyal Medya Derneği
 14. Songun Gazetesi Necmettin Sezen- Meslekte onurla 40. Yıl Ödülü

Siyaset ve İş Dünyası Ödülleri

1- Hüseyin Keskin – Yılın Marka Şehircilik Ödülü

2-Şadi Yazıcı – Yılın Sosyal Belediyecilik  Ödülü

3- Altınok Öz – Yılın İnsan Odaklı Kentsel Dönüşüm Ödülü

4- Battal İlgezdi – Yılın Kültür Sanat Ödülü

5- Ali Kılıç – Yeşil Dostu Belediyecilik Ödülü

6- Hilmi Türkmen – Sosyal Belediyecilik Ödülü

7- Ali Tombaş – Yerel Siyasette En Başarılı İlçe Başkanı Ödülü

8- Av. Ahmet Özcan – Sosyal Sorumluluk Yönüyle Yılın En  Başarılı İlçe Başkanı Ödülü

9- Can Tabakoğlu – Dört Mevsim Turizm Ödülü

10- Çoşkun Elik – Yılın Yatırım ve İstihdam Ödülü, Elite World Hotels Yönetim Kurulu Başkanı