ALİ YILMAZ MHP İSTANBUL 1.BÖLGEDEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU

0
126

Ülkücü Hareketin neferlerinden Çekmeköy’lü tanınmış iş adamı Ali Yılmaz MHP İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili adayı oldu.

Çekmeköy’lülerin yakından tanıdığı Ali Yılmaz 1987 yılında Nazilli Polis Okulunu bitirdikten sonra İstanbul Asayiş Şubesinde göreve başladı.1988 yılında Ankara Gölbaşı Özel Harekat kursundan sonra 1988 Haziran ayında Tunceli Özel Harekat Müdürlüğünde 5 yıl görev yaptı.1993 yılında Bursa Özel Harekat müdürlüğüne atandı.1996 yılının Nisan ayında Türkiye Cumhuriyeti’nin Trablus Büyük Elçiliğine Karuma Ateşesi olarak atandı.1999 yılının Temmuz ayında Bursa Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne atandı.2000 yılında Terörle Mücadele Kursunu bitirdi.2006 yılının Haziran ayında İstanbul İli Çekmeköy Beldesine yerleşti.Orta derecede Arapça ve İngilizce bilen  Ali Yılmaz evli biri kız biri erkek 2 çocuk babasıdır.

1979 yılında Memleketi Giresun Tirebolu Lisesine başladı,bu dönem Ülkü Ocakları ile tanıştı ve siyasi hayatı başlamış oldu.Vatan ve Millet sevgisini hayatı boyunca savunmayı ve bu düşüncenin başarısı için çalışmayı amaç edindi.Ülkücülüğü kendine hayat nizamı olarak seçti.2006 yılının Haziran ayında İstanbul İli Alemdağ Belde Teşkilatında görev aldı.2009 yılında Ömerli,Çekmeköy,Alemdağ ve Taşdelen Beldelerinin birleşmesi sonucu Çekmeköy İlçesinde MHP kurucu üyesi ve Başkan yardımcılığı görevinde bulundu.2009 yılı yerel seçimlerinde Çekmeköy İl Genel Meclis Üyesi 1. Sıra adayı olarak Yerel seçimlere katıldı.Daha sonra MHP Çekmeköy ilçesinde çeşitli görevlerde hizmete devam etti.7 Haziran 2015 Milletvekilliği Genel seçimlerinde İstanbul 1. Bölgeden A.Adayı oldu.

Memleketi Giresun İli’nin bir çok sivil toplum örgütünde görev yapan Ali Yılmaz halen bu görevlerine devam etmektedir.

2009 yılında Karadeniz İnşaat ve Gayrimenkul 2016 yılında A.A Karadeniz İnşaat şirketini kurarak iş hayatına atıldı.İstanbulun çeşitli İlçelerinde Müteahhitlik işi yapmaktadır.

Memurluk ve İş hayatı başarılarla dolu olan bölgesinde çok sevilen Ali Yılmaz 2018 Genel Seçimlerinde Milletvekili Adayı oldu ve bu birikimini Ülkem ve Milletime hizmet etmek için kullanacağım dedi.

Ülkemizin çok sıkıntılı bir dönemden geçtiğini ifade eden Ali Yılmaz bu süreçte görev alarak ülkeme hizmet etmek bana onur ve gurur vermektedir.İnşallah görevimi layıkıyla yapacağım ve Ülkeme ve Milletime hizmet edeceğim dedi.

Tam bir dava adamı olan Ali Yılmaz sürekli sahada ve davasına hizmet ediyor.Bölgedeki tüm teşkilatların yakından tanıdığı ve Çekmeköy’de her kesimden insanların gönlünde taht kurmuş ve gönüllerine girmiştir.Tüm sosyal etkinliklere katılan ve katıldığı etkinliklerde saygı gören Ali Yılmaz ben dava adayım ve bu davamızı herkese atlatmaya ve tanıtmaya çalışıyorum dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here