ALACALI KÖYÜ İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

963

Şile Alacalı Köyü Derneğinin düzenlediği geleneksel iftarı yoğun katılımla gerçekleştirildi. İftar programına MHP genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP Genel Başkan Danışmanı Bölge Milletvekili Ulvi Yönter, MHP Şile İlçe Başkanı Mustafa Pıcak, Şile Belediye Meclis Üyesi Muğdat Türel,AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Erdoğan Akgül, ŞADER Genel Sekreteri ve Bölgeninsesi Gazetesi imtiyaz sahibi Süleyman Hilmi Eren,çevre köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Alacalı Köyü dernek Başkanı Yavuz Ankara ve yönetim kurulu üyelerinin hazırladığı iftar programı Kuran Tilavetiyle başladı. Oruçlar açıldıktan sonra yemek duası ile tamamlandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Genel Başkan Danışmanı Şile Fatihi Ulvi Yönter Muhtarlarla ve vatandaşlarla bol bol sohbet ettiler. Kadınları da iftar sofrasında ziyaret ettiler. Ulvi Yönter Şile bizim için çok önemli. Biz Şile’nin sorunları ile ilgilenmeye devam ediyoruz. Baraj sahasındaki Köylülerimize bir müjde de buradan vereyim. Baraj yapılacak ama köylerimiz kalkmayacak. Bunun takipçisiyiz ve takipçisi olmaya devam edeceğiz dedi.

Yönter Şile’nin ve Şilelilerin ne sorunu varsa biz üzerine gitmeye devam edeceğiz. Birileri para kazanacak diye benim Şile köylüm toz ve duman altında kalamaz. Bu taş ocakları ile de mücadele edeceğiz. Biz bu tesisler çalışmasın para kazanmasın demiyoruz. Bu çalışmaları yaparken mutlaka önlemleri almalılar. Köylümüzü kimsenin rahatsız etmeye hakkı yok dedi.

Sohbet ve içilen çaylardan sonra iftar programı sona erdi.