AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır; ‘’Halkın umudu olmaya devam ediyoruz’’

573

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, düzenlediği basın toplantısı ile medya mensuplarına AK Parti’nin Üsküdar’daki gelişimi ve 2019 hedefleri hakkında bilgi verdi.

Her Partinin olduğu gibi AK Parti’nin kendisini yenileyeceğinin altını çizen Hızır, ilk günkü aşk ve sevgi ile AK Partiye bağlı olan, gecesini gündüzüne katacak davasına inanmış kişilerle yola devam edeceklerini söyledi. Kendisi de dahil olmak üzere AK Parti’de hiç kimsenin menfaat ve makam peşinde olmadığına değinen AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, Necip Fazıl Kısakürek’in ‘’Hamallık ki sonunda ne rütbe var, ne de mal. Karşılıksız olarak fedakârca hizmet ve zahmetli mücadele sonunda acı ile pişmiş bir aş var’’ sözleriyle teşkilatçılığın menfaat temkin etme yeri olmadığına vurgu yaptı.

‘’Türk siyasetinde hiçbir şey eskisi gibi olmadı’’

AK Parti’nin halkın gelecekten umudunu kestiği bir dönemde doğduğuna değinen AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, ‘’Geçtiğimiz haftalarda AK Parti’nin 16. Kuruluş yıl dönümünü geride bıraktık. Türkiye’de insanların gelecekten umutlarını kestiği bir dönemde AK Parti doğdu. 3 Kasım 2002’de AK Parti iktidar oldu. Türkiye’nin siyasetinde olanlardan gecelemedikleri için, bu halk onlardan umudunu kestiği için AK Parti doğdu. Kurucu Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘’Türk siyasetinde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’’ dediği gibi Türk siyasetinde hiçbir şey eskisi gibi olmadı.
İlk genel seçimlerde yüzde 34 oy alarak, 365 Millet vekili ile iktidara geldik. Millet kendisini iktidarda buldu. Milletin iradesiyle kurulan AK Parti, milletin oylarıyla 3 Kasım  2002’de iktidara geldi.
Bu demek oluyor ki, millet kendisiyle özdeşleşen lider milletin kendiyle dertlenen bir Parlamenter olgu ve o günden bugüne kadar kesintisiz iktidar olan bir Parti buldu’’ dedi.

‘’Halkın umudu olmaya devam ediyoruz’’

AK Parti’nin kurulduğu ilk günden bu yana halkın umudu olduğuna dikkat çeken AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, ‘’O gün milletin umuduyduk, bu gün de milletin umudu olmaya devam ediyoruz.
15 yıldır ortaya koyduğumuz icraat her seçimde milletin güvenini daha da tazeleyerek daha da üzerine  koyarak yüzde 34 ile çıktığımız bu yolculukta en son halk oylamasında yüzde 52’ye çıkarttık.
Demek ki millet o gün nasıl AK Parti’ye sahip çıktıysa, o gün nasıl ben eşittir AK Parti denildiyse aynı şekilde 2001 yılından bu güne kadar gece-gündüz çalıştıysa bu günde aynı iradeyi sürdürüyor.
Bu yola çıkarken bizim kurucu liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 1994 yılında İstanbul’da ilk Belediyeciliğe başladığında, Türk Belediyecilik tarihinde çığır açan bir efsane oldu.
Gerçekten çok büyük emekler verdi. Gece-gündüz çalışarak binlerce eseri halkımıza kazandırdı. Bu çalışmalarıyla milletin teveccühünü kazandı. Bize oy veren, vermeyen herkese teşekkür ediyoruz.
Oy vermeyenlerden de biz neyi eksik yaptık, oy vermediniz diye sorarak kendimizi çek ediyoruz. Bu oy vermeyenlerin kapılarına tek, tek gideceğiz ve 2019’da onların oylarına talip olduğumuzu söyleyeceğiz’’ diye konuştu.