AK PARTİ ÜMRANİYE BAŞKANINI TEMAYÜL YOKLAMASI BELİRLEYECEK

1802

AK Parti Ümraniye’de İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu’nun bayramın birinci günü istifasıyla boşalan başkanlık için bugün (Pazartesi)saat 17.00 de ilçe merkezinde temayül yoklaması yapılarak başkan belirlenecek.

 

Genel Merkezin aldığı karar gereği boşalan başkanlık için temayül yoklaması yapılacak. Temayül yoklamasına 5 ismin gireceği konuşuluyor. Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Av. Serkan İnanoğlu, Tarık Aksar, Altuğ Karataş ve Osman Keskin’in aday olacağı belirtiliyor.

Temayül yoklamasına İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Asil ve Yedek, İlçe Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Yöneticileri, Mahalle Başkanları ve Meclis üyeleri katılarak oy kullanacaklar. Temayül yoklamasının heyecanlı ve çekişmeli geçmesi bekleniyor.

Erdoğan, Teşkilatlarda Metal Yorgunluğu Sinyali Vermişti

Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’nin başına geçmesinin ardından teşkilatlarda değişim sinyalleri vermişti. Son dönemde teşkilat içi değişimlere vurgu yapan Erdoğan; “Bazı teşkilatlarımızda metal yorgunluğu gördüğümüz bir gerçek. Yorgunluk, atalet, çözülme gördüğümüz arkadaşlarımızın daha vizyoner, daha gayretli arkadaşlarımızla nöbet değişimi yapmalarını arzu ediyoruz. Değişim zilleri tüm gücüyle çalıyor. Bize düşen bu çağrıya kulak vermektir. Genel olarak teşkilatlarımızda kapsamlı bir değişimin şart olduğunu sanıyorum sizler de kabul edeceksiniz.” Şeklinde konuştu.