AK PARTİ ŞİLE’DE DEĞİŞİM RÜZGARI!

4009

AK Parti’de teşkilatlarda yapılacak değişimler için düğmeye basılırken, değişim rüzgarı Şile teşkilatı içinde bekleniyor.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Metal Yorgunluğu ’uyarılarından sonra gözlerin çevrildiği İl ve İlçe teşkilatlarında kazan kaynamaya devam ediyor. Anadolu yakasında birçok ilçede yenilenme ve değişim beklentileri had safhaya ulaşmış vaziyette. 2019’a doğru başarı hedefini sekteye uğratmak istemeyen Şile teşkilatında da yenilenme beklentisi her geçen gün artıyor.

AK Parti teşkilatları önümüzdeki günlerde yapılması planlanan kongrelere hazırlanıyor. Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teşkilatlara yönelik ‘Metal Yorgunluğu’ uyarısında bulunmasının ardından gözlerin çevrildiği il ve ilçe teşkilatlarında kazan kaynamaya devam ediyor. İstanbul’da geçtiğimiz günlerde Anadolu yakasında Ümraniye ve Sultanbeyli’ğinin de aralarında bulunduğu 6 ilçeye atama yolu ile yeni başkanlar görevlendirilmişti. Anadolu yakasındaki bazı ilçelerde de yenilenme ve değişim beklentileri had safhaya ulaşmış vaziyette.

ŞİLE 2019’A DAHA AKTİF BİR İLÇE İLE GİTMEK İSTİYOR

Ülkemizin geleceği açısından çok önemli bir dönüm noktası olması beklenen 2019’a doğru; başarı hedefini sekteye uğratmak istemeyen Şile teşkilatında da yenilik ve değişim taraftarlarının sayısı artmaya devam ediyor. Mevcut İlçe Başkanı İlhan Ocaklı’nın yeteri kadar hakimiyet sağlayamadığı görüşünü savunan yenilikçiler, daha aktif ve daha etkin bir ilçe başkanı ve yönetimiyle Şile’de başarı grafiğini yükseltebileceklerini, aksi takdirde 2019 da zorlanacaklarını ifade ediyorlar. Aralarında geçmişten günümüze belde ve ilçe teşkilatında görev yapmış partinin önde gelen kurucu üyeleri ve kanaat önderleri, eski ve yeni bazı meclis üyeleri ve mevcut ilçe yöneticilerinin de bulunduğu yenilik taraftarları, iktidar partisi ilçe başkanlığının çok daha aktif, çok daha haraketli ve çok daha faal olması gerektiğini açıkça dile getiriyorlar.

MEVCUT DURUM BAŞARI HEDEFİNİ ZORA SOKAR

AK Parti Şile İlçe Teşkilatı’nın mevcut haliyle 2019’a gitmesi durumunda başarı hedefinde zorlanacaklarını iddia eden değişim beklentisindeki yenilikçiler, daha güçlü bir ilçe teşkilatının hem yerelde hemde genelde tabanın işini kolaylaştıracağını söylüyor. İktidar partisi ilçe başkanlığının önce kendi içinde sonra da ilçe kamuoyunda birlik ve beraberliğin sağlandığı önemli bir siyasi merkez olduğunu kaydeden yenilikçi kanadı, Şile teşkilatının pasif duruşuyla çoğu zaman varlığı ile yokluğu tartışma konusu haline getirdiğini öne sürüyorlar. Değişimden yana isimler, hizmetleriyle ülkemize önemli kazanımlar sağlayan güçlü AK Parti iktidarının tabanda bu haliyle temsil edilmesinin tezat oluşturduğunu ifade ediyorlar.

DELEGE OLUŞUMUNU BİLE BECEREMEDİLER

Delege dağılımını bile beceremeyen bu yönetimin artık Şile’ye iyice zarar vermeye başladığını ifade eden yenilikçiler, “Bu yönetim bu delege yapısıyla partimize üye köylülerimizin partiye küsmelerini sağlamıştır” diyerek, köylerdeki üyeler delege yapılmayıp köylerle hiç alakası olmayan İstanbul’dan devşirme delegeler yapıldığını ifade ediyorlar. “Bu korku neyin korkusu” diye de soruyorlar. Bu duruma İl Teşkilatının neden sessiz kaldığı da merak konusu. “İl Teşkilatı bu delege listesini hiç mi kontrol etmiyor” diye soran partililer, aynı delege listesinin 10-15 aileden oluştuğunu ifade ediyorlar.