AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı,’’ 80 Milyonu Kucaklayacağız’’

675

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği iftarda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Biz büyük bir ülkeyiz. Ortak vatanımız var, 780 bin kilometrekare, 80 milyon nüfusumuzla bir vatanız” dedi

Biz büyük bir ülkeyiz

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği iftarda konuşan Yazıcı, “Biz büyük bir ülkeyiz. Ortak vatanımız var. 780 bin kilometrekare, 80 milyon nüfusumuzla bir vatanız” dedi.

Tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek millet bizim kırmızıçizgimizdir

Yazıcı, “Biz büyük bir ülkeyiz. Ortak vatanımız var. 780 bin kilometrekare, 80 milyon nüfusumuzla bir vatanız. Her vatandaşımızın 780 bin kilometrekare vatan toprağında eşit pay hakkı var. İştirak halinde mülkümüzdür vatan. Her birimizin eşit alanda pay sahipliğimiz vardır. Bayrağımız dünyanın en güzel bayrağıdır. Kırmızı beyazdan oluşup içerisinde hilal ve yıldız var. Kırmızı renk toprağı vatan yapan, şehitlerin kanını temsil ediyor. Yıldız da her şehidimizi temsil ediyor. Tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek millet bizim kırmızı çizgimizdir. Bu değerler hepimizindir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Başkan olarak AK Parti’ye yeniden dönmesinin ardından farklı bir ivme kazandıklarını vurgulayan Yazıcı, şunları söyledi:  “Kurucu Genel Başkanımız, partimize döndü. Merkez Karar Yönetim Kurulumuz (MKYK) ve Merkez Yürütme Kurulumuz (MYK) oluştu. Yeni MYK’mız 6 Haziran’da ilk toplantısını gerçekleştirecek. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayı Recep Tayyip Erdoğan, bu toplantıya başkanlık yapacak. AK Parti olarak, bütün birimlerimizle eksiklerimizi gördük. Şimdi, 80 milyon insanımız kapsayacak hamleleri yapacağız.”

 

15 Temmuz’daki hain FETÖ kalkışmasında Üsküdar’ın büyük bir direnç gösterdiğini de sözlerine ekleyen Yazıcı, konuşmasını şöyle tamamladı: “Hainler, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Çengelköy ve Acıbadem’de alçak emellerine ulaşacaklarını sandılar. Ancak karşılarında dimdik duran Üsküdarlıları gördüler. Cumhurbaşkanımızın emriyle sokağa çıkan Türkiye’mizin her yerindeki vatandaşımız gibi, Üsküdarlı hemşehrilerimiz de üzerlerine düşen görevi yaptı. Akşam saatlerinde başlayan kalkışma sabah bertaraf olmuştu.”

15 Temmuz Şehitleri’nin yakınları, gaziler, engelli ve yaşlılardan oluşan yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı iftarda AK Parti Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Üsküdar Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Mahalle Başkanları ve Üsküdar Belediyesi Meclis Üyeleri de hazır bulundu.