AĞVA DOSTLUK TURNUVASINDA FİNALİN ADI KURFALLI-YAĞCILAR

1069

Ağva dostluk turnuvasında yarı final maçlarında rakiplerini yenen Kurfallı ve Yağcılar final oynamaya hak kazandılar.

Dudullu Fatih Tekke halı saha tesislerinde oynanan yarı final karşılaşmalarında heyecan dorukta idi.Tribünlerin tıklım tıklım olması turnuvaya ilginin ne kadar çok olduğunun ispatı idi.

Yarı finalin ilk maçı Yağcılar ile Ubeyli köyleri arasında oynandı.Çekişmeli ve zevkli geçen maçta gol sesi çıkmadı.Halı saha maçlarında hemde yarı final maçında gol olmaması maçın ne kadar zevkli ve çekişmeli geçtiğinin örneğidir.Top bir o kalede bir bu kalede idi ama her iki takımda gol atmayı başaramadı.Karşılaşma golsüz tamamlandı ve finale çıkacak takım penaltı atışlarından sonra belli oldu.

Penaltı atışları sonucunda Yağcılar ubeyli’yi 3-1 mağlup etti ve finale çıkan ilk takım oldu.Ubeyli’nin penaltı atışlarında 3 topu direkten döndü.Ubeyli penaltı atışlarında kale direklerini dövdü.Yağcılar takımını tebrik ediyorum ve final maçında başarılar diliyorum.

Denizli fırtınasını Kurfallı durdurdu

İkinci maç heyecanla bekleniyordu.Turnuvada yarı final maçına kadar fırtına gibi esen her rakibine en az beş atan ve turnuvanın favorisi olan Denizli yarı final maçında esemedi ve Kurfallı’ya 5-2 yenilerek final oynama hakkını kaybetti.

Kurfallı takımı yöneticileri geçen hafta Denizli ile eşleştiklerinde bekle bizi Denizli sizi yarı final maçında yeneceğiz demişlerdi ve bunu gerçekleştirdiler.Kurfallı adeta Denizli’yi sahadan sildi ve maçı 5-2kazanarak adını finale yazdırdı.Denizli köyünde Ahmet Sarı’nın olmayışı sakat oluşu Denizli’yi çok etkilemiş.Demek ki Ahmet sarı taşımız Denizliyi yarı finale kadar.

Kurfallı Köyünü tebrik ediyorum ve final maçında başarılar diliyorum.

FİNAL MAÇLARI

Final maçları 30/12/2018 Pazar akşamı oynanacak.

3-4 lük maçı saat 19.00 da Ubeyli – Denizli

1-2 lik maçı ise saat 20.00 de Yağcılar – Kurfallı arasında oynanacak.

Tüm Şileli ve Ağvalı hemşehrilerimizi maçları seyretmeye davet ediyorum.