5’inci Sancaktepe Bilim Şenliği başladı

0
54

Öğrencilerin birbirinden farklı buluşlarının sergilendiği 5’inci Sancaktepe Bilim Şenliği başladı. Bilim Şenliği’ne epilepsi hastası annesi için yaptığı projeyle katılan bir öğrenci, görenleri duygulandırdı. 

Bu yıl 5.si Prof.Dr.Necmettin Erbakan Külliyesi’nde gerçekleşen Bilim Şenliği’nin açılışında konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Belediye olarak eğitime yönelik birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, Bugün genç mucitlerimizin yeteneklerini görmüş olacağız. Diyoruz ki genç bilim adamları olsunlar. Ülkemize devletimize, dünya insanlarına hayırlı hizmetlere vesile olsunlar. Tüm gençlerimizi kutluyorum. Gelecek gençlerin olsun” dedi.

 Epilepsi hastası annesi için proje üretti

 Bilim şenliğine yaptığı projesiyle katılan bir öğrenci epilepsi hastası annesi için yaptığı projeyi tanıttı. Annesinin zaman zaman bayıldığını belirterek, cam silerken düşmemesi için yaptığı düzenekle annesinin cama çıkmadan silmesini sağlayacak bir proje ürettiğini söyledi. Annesi için yaptığı projeyle görenleri duygulandıran öğrenci, buluşunun detaylarını anlattı.

 Sancaktepe Bilim Şenliği 28 Nisan 2018 tarihine kadar devam edecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here