30 RAMAZAN 30 İFTAR

1238

Kandıra’nın Şile sınırındaki köyü Pınarlı bu ramazanda örnek bir kararla köyde her akşam iftar vererek bir ilke imza attı.

Pınarlı Köyü Derneği Başkanı Muharrem Karagöz ve yönetim kurulu üyeleri geçen yıl ramazanda 17 akşam tertipledikleri iftar programlarını bu yıl aldıkları kararla 30 akşam iftar vererek bir ilke imza atarak örnek bir davranış sergilediler.


Bu kararın alınmasında Korkmaz Mutfak Eşyaları sahiplerinden Faruk Korkmaz’ın teşvikleri neden oldu. Faruk Korkmaz dernek yönetimine siz doldurabildiğiniz akşamları doldurun, boşta kalan akşamları ise bana yazın o akşamlar ben iftar vereceğim demesi dernek yönetimine bu kararı aldırdı.

Korkmaz Mutfak Eşyaları sahipleri Pınarlı köyünden. Dünyaca ünlü Korkmaz Mutfak Eşyaları markasının sahiplerinin Pınarlı köyünden olması ve köylerine sahip çıkmaları taktire şayan bir davranış. Bilhassa Hakkı Korkmaz ve oğlu Faruk Korkmaz köylerine sahip çıkarak, köyün ne eksiği varsa dernek yönetiminin ve Muhtarlığın arkasında durması tüm köylüler tarafından şükranla karşılanmakta.

Kandıra’nın Şile sınırındaki Köyü Pınarlı Kandıra belediyesine de yük olmamakta köyün tüm eksiklerini kendileri gidermekteler.

2006 yılında Köye güzel bir cami kazandıran Pınarlı Köyü Derneği bu caminin yapılmasında büyük emekleri olan Hakkı Korkmaz’a minnet ve şükranlarını ifade ediyorlar. Camiyi Korkmaz ailesinin yardımları ile 1 yıl gibi kısa bir sürede bitirdiklerini ifade ediyorlar.

Dernek Başkanı Muharrem Karagöz biz tüm köylüler olarak köyümüze sahip çıkıyoruz. Bu yıl Ramazanda aldığımız bir kararla her akşam iftar programı düzenledik. Köyümüzde evlerde bu ramazanda yemek yapılmadı. Yaşlılarımıza hizmet olması ve onların daha mutlu olmalarını sağlamak için böyle bir karar aldık. Bu kararı almamızda Faruk Korkmaz’ın teşvikleri bizim için çok önemli oldu. Önce eskiden okul olarak kullandığımız yeri kendi imkanlarımızla büyüterek yaklaşık 650 kişinin yemek yiyebileceği yer haline getirdik. Eski yıllarda hava yağışlı olduğunda iftar programlarımız sekteye uğruyordu. Artık bu mağduriyeti de ortadan kaldırdık. Bizler yönetim olarak tüm köylülerimizle iç içe ve samimi bir şekilde çalışıyoruz. Gençlerimiz köyde yaşamıyorlar ama sonunda bizimde döneceğimiz ve huzur bulacağımız yer köyümüzdür. Bu düşünceyle köyümüze değer veriyor ve yaşam koşullarını daha ileriye çıkarabilmek için çalışıyoruz. İftar programlarımızda tüm köylülerimizle bir araya geliyoruz ve çok güzel sohbetler oluyor. Bu da bizleri mutlu ediyor dedi.

Çalışmalarımız ve yeni projelerimiz devam ediyor. Bu çalışmalarımız olgunlaştığında bilgi vereceğiz. Yeni projelerimizle köyümüzde yaşamı daha da iyi koşullara getireceğiz. Yaklaşık 10 yıldır Köyümüzden olan ve Üniversiteye giden 20 öğrencimize her yıl burs veriyoruz. Bunu da daha da geliştireceğiz. Köyümüze destek olan tüm iş adamlarımıza ve özellikle Korkmaz ailesine Hakkı Korkmaz’a ve Faruk Korkmaz’a teşekkür ediyoruz dedi.