15.GÜNÜNDE ADALET YÜRÜYÜŞÜNE CHP ŞİLE’DE KATILDI

569

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun,Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlattığı’Adalet Yürüyüşü’nde 15 inci günde Sakarya’nın Hendek İlçesi’ne ulaşıldı. Her gün Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden İl ve İlçe örgütleri ile binlerce vatandaşın katılımıyla destek verdiği yürüyüşe bugün CHP Şile İlçe Başkanı Şecaattin Güney, ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

Kılıçdaroğlu: Terörün olmadığı, adaletin egemen olduğu bir ülke inşa etmek istiyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nün 15’nci gününde, Anayasa referandumunda ‘evet’ oyu kullanan pek çok vatandaşın kendilerine sempatiyle baktığını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Şimdi terör bitsin, diye ‘evet’ oyu veren vatandaşlarımın vicdanına sesleniyorum. Artık kandırılıyorsunuz bunu düşünün. Bunların terörü bitirecekleri yok. Biz; terörün olmadığı, adaletin egemen olduğu bir ülkeyi inşa etmek istiyoruz” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları davasında 25 yıl hapis cezasına çarptırılıp tutuklanması ardından Ankara’dan İstanbul’a başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nün 15’nci gününe saat 08.00’de Düzce’nin Gümüşova İlçesi Selamlar Köyü mevkisinden başladı. Geceyi yine karavanda geçiren Kılıçdaroğlu, yürüyüş öncesi açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, havanın çok sıcak olacağının söylendiğini, o yüzden daha dikkatli olacaklarını söyleyerek, “Belki biraz daha ağır yürüyeceğiz.

Sıcağın önümüzdeki günlerde daha da artacağı ifade ediliyor. Şundan herkes emin olsun. İster çok sıcak olsun, ister çok soğuk olsun, ister yağmurlu olsun, ister sis olsun. Biz kararlıyız, azimliyiz, İstanbul’a adalet için yürüyeceğiz. Biz adalet için toplumun vicdanı için yürüyoruz. Bu yürüyüşümüze toplumun çok değişik kesimlerinden sempatiyle bakanlar var. Özellikle Anayasa referandumu sırasında ‘evet’ oyu kullanan pek çok vatandaşımız da bize sempatiyle baktıklarını, yürüyüşümüze destek verdiklerini ifade ediyorlar. Biz de onlara yürekten teşekkür ediyoruz” dedi.