1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

228

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen piknik etkinliği, İkinci Bahar Kahvesi çınarlarının katılımı ile gerçekleştirildi. Kuzguncuk Bostanı’nda düzenlenen etkinliğe Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kaymakam Murat Sefa Demiryürek ve Belediye Meclis Üyesi Sevgi Aydın katıldı.

Başımızın tacı büyüklerimizin bir araya gelip keyifli saatler geçirdiği piknikte sanatçı Emre Altınok sevilen şarkılarını seslendirdi.

Etkinlikte konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ‘’İnsan kendini kaç yaşında hissediyorsa gerçek yaşı odur. Dolayısıyla buradaki herkes kendini genç ve zinde hissediyor. Bu güzel günde gençler olarak Dünya Gençler Günü diyoruz, Yaşlılar Gününü kabul etmiyoruz. 1 Ekim Dünya Gençler Günü en güzel Üsküdar’da Kuzguncuk Bostanı’nda olur. Sizlerin bu mutluluğunu bu alana girer girmez görünce bizim de kendimize göre dertlerimiz var kafamızda bin bir türlü işler var ama inanın ki geldim, arabadan indim ve hepsi kapının dışında kaldı. Bütün dertlerimizi unutturuyorsunuz iyi ki varsınız. Ben çok teşekkür ediyorum hem İkinci Bahar Kahvesi sorumlusu Fatma Hanım’a hem de sizlere. Burada çok güzel bir aile ortamı oluştu. Bunlar güzel şeyler. Her şey gidecek bunlar kalacak. Hoş seda, muhabbet, sevgi, saygı çok önemli. Biz bunlara inanıyoruz.” şeklinde konuştu. Başkan Türkmen, Uncular Caddesi’nin trafiğe kapanıp tamamen yayaların rahatça kullanabileceği bir cadde haline getirileceği müjdesini de verdi.

İkramlar eşliğinde muhabbet edip şarkılar söyleyen değerli büyüklerimiz etkinlik sonrası Başkan Hilmi Türkmen ile bol bol fotoğraf çektirdi.