ŞİLE’DE FARKLI BİR OKUL « Bölgenin Sesi

MESANE KANSERİNE YOL AÇAN 3 ÖNEMLİ ETKEN!

Genel, Gündem, İstanbul, Sağlık, Tüm Manşetler, Türkiye

2018 yılına damgasını vuran yerli albümler

Genel, İstanbul, Kültür Sanat, Magazin, Tüm Manşetler, Türkiye

KADINLAR ERKEKLERDEN UZUN YAŞIYOR

Genel, Gündem, İstanbul, Tüm Manşetler, Türkiye

“BENİM KOMŞUM TİYATRO” ÜÇÜNCÜ DÖNEMİNE BAŞLIYOR

Genel, İstanbul, Kültür Sanat, Siyaset, Tüm Manşetler, Türkiye

ŞİLE’DE FARKLI BİR OKUL

Bu haber 14 Eylül 2018 - 22:19 'de eklendi.

Şile’de kurulan ve eğitim anlayışıyla sadece Şile’nin değil İstanbul’un da önemli okulları arasına giren Şile Yönder Koleji yetkilileri yeni eğitim öğretim dönemi kapsamında basın mensupları ile bir araya geldi.

Eğitim Koordinatörü Altan Sasaruğur ebeveynlerin çok büyük kaygı yaşadıklarına değinerek; “ Bütün ebeveynlerin çocuklarıyla ilgili iyi eğitim kaygısı vardır. Bunun içinde ellerinden ne gelirse yaparlar. Ancak okullar günümüzde beton yapılaşma içinde alışılagelmiş tüketim kültürünün yarattığı ultra modern otelcilik hizmeti sunan AVM tarzı kampüsler haline gelmiştir. Buna birde sıkıcı müfredat eklenince çocuklar okula gitme isteğinden gün geçtikçe uzaklaşmaktalar.” dedi.

DÜNYANIN VE POZİTİF BİLİMİN İLKELERİNİ BENİMSEMİŞ, BAMBAŞKA BİR OKUL

Şile Yönder Kolejinde ise bu alışılagelmiş yapının dışına çıkarak çok yönlü ve farklı bir eğitim modeliyle ortaya çıktı. Çağdaş dünyanın ve pozitif bilimin ilkelerini benimsemiş, klasik eğitim ve öğretim kavramlarının dışında, öğrencinin araştırma, öğrenme sorumluluğunu aldığı ve yaşam boyu sürdürdüğü keyifli zenginleştirilmiş bir program geliştirmiştir.

HER ÇOCUK FARKLIDIR

Her çocuk farklı becerilere sahiptir ve bu beceriler öğrenme stillerini oluşturduğunu belirten Sasaruğur;  “Şile Yönder Koleji her çocuğu bireysel gözlemleyerek test ve gözlem formlarıyla öncelikle nasıl öğrendiğinin ve güçlü alanlarını belirler. İkinci aşamada ise çocukların dağarcığında hangi bilgilerin var olduğunu ölçümlemek için seviye tespit sınavları yapar ve çocuğun eksik derslerini ve bu derslere ait konu eksiklerini tespit ederek çocuğa özel bir eğitim programı hazırlanır. Genel eğitimin yanında akşam etütleri ve hafta sonu ek derslerle bu eksikler tamamlanır.” dedi.

 

EĞİTİM SADECE DERSLERDEN İBARET OLMAMALI

Eğitim sistemimizde en büyük yanlışın sadece derslere ve sınavlara odaklanmak olduğuna değinen eğitim koordinatörü Sasaruğur; “Ancak unutulmamalıdır ki hayat Türkçe Matematikten ibaret değildir. Başarılı bir eğitim için çocuğun mutlu olması şarttır. Çocuğun bireysel becerileri tespit edildiğinden, yeteneklerine göre sanatsal ya da sportif aktivitelere yönlendirilir. En iyi olduğu alanlarda başarabildiği gösterildiğinde bu motivasyon zayıf olduğu alanlarında başarılabileceği motivasyonunu yaratır.

1’inci Sınıfta başlayan öğrenci için 11. Sınıfta sanatsal ya da bilimsel bir proje üretmesi ve bunu patentleştirmesi hedeflenir.

Yabancı dil de ise birinci hedef çocuğun öğrendiği dili kullanabilmesidir. Bunun içinde ilk yıllarda gramerden öte dili konuşabilmesi hedeflenir. İkinci aşamada akademik İngilizce ile desteklenen çocuğun 12. Sınıfta mezun olurken TOFLL sınavında geçerli not elde etmesi yabancı dil bölümümüzün hedefidir.

AKADEMİK BAŞARI VE KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMİN MERKEZİNDE

Kurumumuzda sanat ve spor etkinlikleri akademik programın ayrılmaz bir parçasıdır. Türkiye’nin ilk Orman Okulu’nun dasisteme dahil edildiği bu program akademik başarının yanında, çocukların kişisel gelişimini de eğitimin merkezine almıştır. Okulumuz veli değil, çocuk odaklıdır. Şile Yönder Kolejinde atılan bu adım çocuklarımızın geleceği daha bilinçli şekillendirmesini sağlayacaktır.” dedi.

Sizin de çocuklarınız için HAYALLERİNİZ varsa Şile Yönder Kolejinin eğitim koordinatörlüğü birimiyle iletişime geçebilirsiniz.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.