logo

HADİ İTİRAF ET


facebooktwitter
bolgeninsesi34@gmail.com

Dün gece Sonbahar’ı hissettim; “ben geldim uyan” diyordu sanki büzüldüğüm yatağımın başında! Ve devam etti Sonbahar konuşmaya; “Bu battaniyeyle donacaksın. Git yorganını bul Güneş’i görünce nereye tıktıysan!”

Elbette dediğini yapmadım. Yataktan çıkmak herkes gibi bana da zor geliyor çünkü.

Özlediğim ama gecenin o saatinde sevimsiz gelen Sonbahar serinliğine sarılarak uyumaya çalıştım. Hafta sonum boştu ve uyumaya çalışırken yapabileceklerimi gözden geçirmeye başladım.

Evet planım Sonbahar’ı karşılamak olacaktı. Ama özel ve çok güzel bir yerde olmalıydı bu.

Mesela yerlere dökülmüş sarı, kuru yaprakların süslediği yollar olmalıydı, Begonvillerin son çiçeklerini gösterdiği bahçe duvarları olmalıydı, deniz olmalıydı, denizin son günlerinin keyfini çıkaran insanlar olmalıydı.

Adalar!

Adalar ama hangisi? Kınalı olan. Evet Kınalıada bana her zaman daha sevimli gelmiştir. Bir turla bütün adayı gezebilirsiniz. Sevimli minik plajı ve şeker gibi sokaklarıyla Kınalıada çok cazip gelmişti Sonbahar’ı karşılamak için.

İşte bu planla uyuyup, uyandım. Aslında o kadar uykum vardı ki… İçimden; bugünü ve bu planı kaçırmamalısın dedim. Kalktım ve sadece bir kahve içip evden çıktım. Vapur saatinden emin değildim çünkü. Ve, evet 1.5 saat önce gitmiştim. Bu arada Kadıköy sahilinde çaylı poğaçalı kahvaltının ardından iki akbil karşılığında bindim vapura…

Bayağı da yolcusu varmış. Her çeşit insan. Onlar da ertelememişlerdi planlarını. Adaya gitmek çoğu insanın aklına gelmez bile… Ertelenen yerlerin başında geliyor bence.

Mesela sorsam size en son ne zaman gittiniz diye? Belki 10 kişiden biri net bir cevap verebilir. Hayatımdaki bu günüme güzel bir not düşmüş oldum.

Ve artık her mevsimi özel bir yerde karşılama kararı aldım. Sonbahar’ı adada karşıladım… Ya Kış? Bakalım Kış’ı nerede karşılayacağım?

Eğer ertelemiş olsaydım adayı göremeyecektim… Sahilde rastladığım kediyle yemeğimi paylaşamayacaktım, harika fotoğraflar çekemeyecektim, adanın yokuşunu tırmanırken rastlaştığımız ve birbirimizi tanımamamıza rağmen selamlaştığımız bayanla göz göze gelemeyecektim.

İstanbul’u izleyemeyecektim uzaklardan… Bir daha ki ada maceramız Burgazada olsun… Belli mi olur, karşılaşırız adanın bir köşesinde.

Çok mutlu olun ve güzellikleri ertelemeyin 😉

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KISSADAN HİSSE

  12 Aralık 2017 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Hastanede staja başladığımız günden beri çoğumuz, 'keşke'lerin unutturduğu 'şükürlerin anlamını tekrar değerlendirme fırsatı bulduk. Sayısız İnsan... Sayısız Hayat... Sayısız Hikâye... Bu hafta yoğun bakımın bulunduğu koridordan ilk kez geçtim. Öylesine çaresiz bir kalabalık vardı ki... İnsanlar gözlerinin baktığı yeri değil; gönüllerinden geçenleri görüyorlardı. Her pişmanlıkları, bir özlem üzerine kuruluydu. Kaybetmek, değer bilmenin harcı, bunu bir kez daha fark ettim. Hayat o kadar dengesiz ki. Anne karnındaki bir bebeğin, ölüme...
 • Bir Hilmi Vardı

  12 Aralık 2017 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Kimilerince Hilmi amcaydı, kimilerince bir işportacı, kimilerince de çok fazla konuşmayan, söylemek istediklerini hâl dili ile anlatan, masasına ayırt etmeksizin herkesi davet eden bir bilge. Hatta kim bilir ona kahraman da denebilir. Sebebine gelince; Onu tanıyıp kaybedeli çok uzun yıllar oldu. Ve ben de tuhaf bir iz bırakıp gitti. Adı: Hilmi Soyadı: Oflaz O bu dünyadan gittiğinde 20 yaşımdaydım, bana ilham verdiğindeyse 28, parmaklarının dolaştığını hissettiğim ilk kitabım çıktığında 37 yaşımdaydım. Ne tuhaf ki hâlâ aklımın birçok köşesind...
 • Tapuda Evin Değerini Düşük Göstermenin Cezası Nedir?

  12 Aralık 2017 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Kanuna göre, satın alınan evin tapuya tecili sırasında evin satın alındığı değerin beyan edilmesi gerekir. Beyan edilen değer, bir nevi tapu harcı için ödenmesi gereken miktarı belirler. Daha az tapu harcı masrafı ödemek adına bazı ev sahipleri ve beyan ettiği gelir matrahını daha düşük göstermek amacıyla da bazı müteahhitler, evin değerini olduğundan daha düşük gösterme yolları arar. Evin gerçek değeri nasıl belirlenir? Evin gerçek değerini belirlemenin hali hazırda kesin bir yolu yok. Tapu dairesine, tapu işlemleri için gittiğinizde gör...
 • EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER

  12 Aralık 2017 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Esenceli ve Darlık köylerinin iskan sorununun çözümünde emeği geçen herkese teşekkürler. Bu mesele siyasi bir mesele değil. Bu tamamen iki köyümüzün beka meselesi idi. İktidarından muhalefetine emeği geçenlere teşekkürler. Bu sürecin içinde olan ve yakından takip eden birisi olarak Şile Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu’na, MHP İlçe Başkanı Mustafa Pıçak’a, CHP İlçe Başkanı Şecaattin Güney’e, AK Parti Gurup Başkanvekili Bülent Turan’a, CHP Gurup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’ye, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’a, bu Köylerimizin sorun...