logo

DÜN FETÖYÜ ÖVERKEN GÜNDEMDE OLANLAR, BUGÜN FETÖYÜ ELEŞTİREREK YİNE GÜNDEMDELER


facebooktwitter
Süleyman Hilmi Eren
bolgeninsesi34@gmail.com

Dün FETÖ yü överek, savunarak gündemde olanlar, maalesef bugünde FETÖ yü eleştirerek yine gündemdeler.

Bu işte bir tezat yok mu? Buna siyasetçiler, gazeteciler, yorumcular, hukukçular, kamu idarecileri v.b saymakla bitiremeyiz.

Toplumun her kisvesinden insan buna dahil. Şuan toplumda en çok konuşulan konu bu.15 Temmuz’un yıl dönümünü kutladığımız şu günlerde bu konu vatandaşların içini burkuyor.

Çok açıkça şöyle söyleyenler var, ne değişti ki dün övenler, bugün sövüyorlar. Bunu yapan kişiler aynı kişiler, yani değişen bir şey yok gündemde olanlar yine aynı kişiler. Bu işte bir tuhaflık var, böyle olduğu sürece bu FETÖ iblisini nasıl temizleyeceğiz.

Dün televizyon ekranlarında FETÖ yü savunarak gündemde olanlar, kanal kanal gezerek FETÖ şerefsizini övenler, şimdilerde yine aynı televizyon kanallarında çıkıp FETÖ ye tabiri caizse söverek yine gündemde oluyorlar. Bunda bir yanlışlık yok mu?

Bu kişiler kendilerini çok akıllı zannediyorlar, bu milletin aklıyla dalga geçiyorlar. Âmâ bence yanılıyorlar. Bu millet onların bu palavralarını yutmayacak kadar çok akıllı.

Sayın Cumhurbaşkanımız bunun farkındadır. Bu olaya mutlaka bir gün müdahale edecektir.

Cumhurbaşkanımız bu mücadelede yalnız kaldım diyor. Bence de evet yalnız kaldı. Çünkü figüranlar aynı kişiler. Böyle olduğu sürece bu işin içinden çıkmamız çok zor. Büyük Türk Milleti her zaman dimdik ayakta ve ayakta kalacak. Demokrasi adına, ezan, namus, bayrak ve vatan uğruna her zaman tanka, tüfeğe, topa, uçağa kafa tutacaktır.

Ama bu figüranlar değişmediği sürece işimiz baya zor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TEŞEKKÜRLER KADİR TOPBAŞ

  04 Ekim 2017 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  İstanbul’un abisi Kadir Topbaş istifa etti.13,5 yıldır başarı ile idare ettiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa etti. Bundan önce hiç kimseye nasip olmamış üç dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı nasip olan başarılı çalışmaları ile partili partisiz tüm İstanbulluların gönlünde taht kuran Kadir Topbaş istifa etti ve kendisine oy veren tüm İstanbulluları hüsrana uğrattı. İstanbul’a ve özellikle Şile’ye yaptığı hizmetler için kendisine çok teşekkür ederim. Şile’ye 13,5 yılda görülmemiş yatırımlar yapan Kadir Topbaş tüm Şilelil...
 • HADİ İTİRAF ET

  04 Ekim 2017 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Dün gece Sonbahar’ı hissettim; “ben geldim uyan” diyordu sanki büzüldüğüm yatağımın başında! Ve devam etti Sonbahar konuşmaya; “Bu battaniyeyle donacaksın. Git yorganını bul Güneş’i görünce nereye tıktıysan!” Elbette dediğini yapmadım. Yataktan çıkmak herkes gibi bana da zor geliyor çünkü. Özlediğim ama gecenin o saatinde sevimsiz gelen Sonbahar serinliğine sarılarak uyumaya çalıştım. Hafta sonum boştu ve uyumaya çalışırken yapabileceklerimi gözden geçirmeye başladım. Evet planım Sonbahar’ı karşılamak olacaktı. Ama özel ve çok güzel bi...
 • Satın alınan evdeki kiracının hakları!

  04 Ekim 2017 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Ev satın alırken merak edilen konulardan birisi de eski ev sahibi ile sözleşme yapmış kiracının durumunun ne olacağıdır. Yasal düzenlemelere göre kiracı koruma altındadır ve öncelikli olarak imzalanan kira sözleşmesi uyarınca konutta barınma hakkı vardır. Ancak mülkün yeni sahibinin de doğan hakları mevcuttur. Öncelikli olarak satış sürecinde, kiracınızın evin yeni alıcılara ya da alıcı adaylarına gösterimini sağlama sorumluluğu vardır. Yani bir kiracı, kiraladığı mülkün satışa çıkması durumunda satış için gereken yer görme zorunluluğunu yer...
 • TEŞEKKÜRLER İSTANBUL’UN ABİSİ KADİR TOPBAŞ

  26 Ağustos 2017 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Kadir Topbaş Sözü Verdiği sözleri yerine getirmesi ile bilinen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile Gökmaslı Köyünde yaptığı konuşmada bölgenin sorunu olan OSMANGAZİ barajı ile ilgili bir Üniversiteden hızlı bir şekilde paket barajlarla ilgili çalışma yaptıracağını ve bu Köylerin su altında kalmadan bu suyun İstanbul’a akıtılması için var gücüyle çalışacağı sözünü verdi. Bu konunun mutlaka takipçisi olacağını ve bu güzel doğanın ve 650-700 yıllık tarihin yok olmaması için elinden ne geliyorsa yapacağını söyledi. Geçt...