logo

DÜN FETÖYÜ ÖVERKEN GÜNDEMDE OLANLAR, BUGÜN FETÖYÜ ELEŞTİREREK YİNE GÜNDEMDELER


facebooktwitter
bolgeninsesi34@gmail.com

Dün FETÖ yü överek, savunarak gündemde olanlar, maalesef bugünde FETÖ yü eleştirerek yine gündemdeler.

Bu işte bir tezat yok mu? Buna siyasetçiler, gazeteciler, yorumcular, hukukçular, kamu idarecileri v.b saymakla bitiremeyiz.

Toplumun her kisvesinden insan buna dahil. Şuan toplumda en çok konuşulan konu bu.15 Temmuz’un yıl dönümünü kutladığımız şu günlerde bu konu vatandaşların içini burkuyor.

Çok açıkça şöyle söyleyenler var, ne değişti ki dün övenler, bugün sövüyorlar. Bunu yapan kişiler aynı kişiler, yani değişen bir şey yok gündemde olanlar yine aynı kişiler. Bu işte bir tuhaflık var, böyle olduğu sürece bu FETÖ iblisini nasıl temizleyeceğiz.

Dün televizyon ekranlarında FETÖ yü savunarak gündemde olanlar, kanal kanal gezerek FETÖ şerefsizini övenler, şimdilerde yine aynı televizyon kanallarında çıkıp FETÖ ye tabiri caizse söverek yine gündemde oluyorlar. Bunda bir yanlışlık yok mu?

Bu kişiler kendilerini çok akıllı zannediyorlar, bu milletin aklıyla dalga geçiyorlar. Âmâ bence yanılıyorlar. Bu millet onların bu palavralarını yutmayacak kadar çok akıllı.

Sayın Cumhurbaşkanımız bunun farkındadır. Bu olaya mutlaka bir gün müdahale edecektir.

Cumhurbaşkanımız bu mücadelede yalnız kaldım diyor. Bence de evet yalnız kaldı. Çünkü figüranlar aynı kişiler. Böyle olduğu sürece bu işin içinden çıkmamız çok zor. Büyük Türk Milleti her zaman dimdik ayakta ve ayakta kalacak. Demokrasi adına, ezan, namus, bayrak ve vatan uğruna her zaman tanka, tüfeğe, topa, uçağa kafa tutacaktır.

Ama bu figüranlar değişmediği sürece işimiz baya zor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KISSADAN HİSSE

  12 Aralık 2017 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Hastanede staja başladığımız günden beri çoğumuz, 'keşke'lerin unutturduğu 'şükürlerin anlamını tekrar değerlendirme fırsatı bulduk. Sayısız İnsan... Sayısız Hayat... Sayısız Hikâye... Bu hafta yoğun bakımın bulunduğu koridordan ilk kez geçtim. Öylesine çaresiz bir kalabalık vardı ki... İnsanlar gözlerinin baktığı yeri değil; gönüllerinden geçenleri görüyorlardı. Her pişmanlıkları, bir özlem üzerine kuruluydu. Kaybetmek, değer bilmenin harcı, bunu bir kez daha fark ettim. Hayat o kadar dengesiz ki. Anne karnındaki bir bebeğin, ölüme...
 • Bir Hilmi Vardı

  12 Aralık 2017 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Kimilerince Hilmi amcaydı, kimilerince bir işportacı, kimilerince de çok fazla konuşmayan, söylemek istediklerini hâl dili ile anlatan, masasına ayırt etmeksizin herkesi davet eden bir bilge. Hatta kim bilir ona kahraman da denebilir. Sebebine gelince; Onu tanıyıp kaybedeli çok uzun yıllar oldu. Ve ben de tuhaf bir iz bırakıp gitti. Adı: Hilmi Soyadı: Oflaz O bu dünyadan gittiğinde 20 yaşımdaydım, bana ilham verdiğindeyse 28, parmaklarının dolaştığını hissettiğim ilk kitabım çıktığında 37 yaşımdaydım. Ne tuhaf ki hâlâ aklımın birçok köşesind...
 • Tapuda Evin Değerini Düşük Göstermenin Cezası Nedir?

  12 Aralık 2017 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Kanuna göre, satın alınan evin tapuya tecili sırasında evin satın alındığı değerin beyan edilmesi gerekir. Beyan edilen değer, bir nevi tapu harcı için ödenmesi gereken miktarı belirler. Daha az tapu harcı masrafı ödemek adına bazı ev sahipleri ve beyan ettiği gelir matrahını daha düşük göstermek amacıyla da bazı müteahhitler, evin değerini olduğundan daha düşük gösterme yolları arar. Evin gerçek değeri nasıl belirlenir? Evin gerçek değerini belirlemenin hali hazırda kesin bir yolu yok. Tapu dairesine, tapu işlemleri için gittiğinizde gör...
 • EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER

  12 Aralık 2017 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Esenceli ve Darlık köylerinin iskan sorununun çözümünde emeği geçen herkese teşekkürler. Bu mesele siyasi bir mesele değil. Bu tamamen iki köyümüzün beka meselesi idi. İktidarından muhalefetine emeği geçenlere teşekkürler. Bu sürecin içinde olan ve yakından takip eden birisi olarak Şile Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu’na, MHP İlçe Başkanı Mustafa Pıçak’a, CHP İlçe Başkanı Şecaattin Güney’e, AK Parti Gurup Başkanvekili Bülent Turan’a, CHP Gurup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’ye, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’a, bu Köylerimizin sorun...