AYGAD EMİN ADIMLARLA YOLUNA DEVAM EDİYOR « Bölgenin Sesi

İstanbul Barosu başkanlığı seçiminde kavga

Genel, İstanbul, Tüm Manşetler, Türkiye

Dünya Süt Zirvesi Güney Kore’de gerçekleştirildi

Genel, İstanbul, Tüm Manşetler, Türkiye

İstanbul Baro Başkanı seçimleri protestoyla başladı

Genel, İstanbul, Tüm Manşetler, Türkiye

AYGAD EMİN ADIMLARLA YOLUNA DEVAM EDİYOR

Bu haber 03 Ekim 2018 - 16:49 'de eklendi.

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD), bölgede başlattığı ziyaret atağına devam ediyor. AYGAD yönetimi, son olarak Pendik Belediye başkanı ile bir araya gelerek karşılıklı atılabilecek adımlar konusunda istişarelerde bulundu.

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD), bölgeye değer katmak için kapısı çalınmadık kurum ve kuruluş bırakmıyor. Anadolu Yakasında hizmet veren Belediye Başkanlarını tek tek ziyaret ederek, AYGAD’ın kuruluş amacını, bölgeye katacağı değer ve gazeteciler ile yerel yöneticilerin daha verimli iletişim kurmaları için yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu. AYGAD’ın amacının mesleğine sadık gazeteciler ile bölgelerine hizmet etmek olduğunu söyleyen Başkan Ahmet Işıkdağ, “Eleştiri bizim için en önemli unsurdur. Fakat eleştiriden kastımız, hiç kimsenin kişisel hukukuna halel getirmeden, yalnızca toplum menfaatinin gerektirdiği noktalarda uyarıcı olmaktır” dedi.

AYGAD ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR

Bugüne kadar yapılan ziyaretlerde ortaya çıkan olumlu havanın muhafazasının yanı sıra AYGAD, gerçekleştirilen ziyaretlerde yapacağı faaliyetlerle adından söz ettirecek bir STK olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Belediye başkanlıkları ziyaretlerinde daha önce Sultanbeyli, Sancaktepe, Maltepe, Çekmeköy, Ataşehir ve Üsküdar belediye başkanlıklarını ziyaret eden AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ ve yönetimi, son ziyaretini ise Pendik Belediye başkanlığına yaptı. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde bulunan çalışma ofisinde gerçekleştirilen ziyarette AYGAD yönetimi ve Başkan Şahin, basın ve belediyecilik üzerine gerçekleştirdiler.

“GERÇEK GAZETECİLERİ ARAYACAĞIZ”

AYGAD yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, günümüz şartlarında özellikle sanal medyayı kullanan herkesin, doğru yanlış bilgilerle bir nevi gazetecilik yapmakta olduğunu belirterek, “Bu gidişle gerçek gazetecileri arayacağız” dedi. Belediye başkanlığı gibi gazetecilik mesleğinin de kolay bir iş olmadığını belirten Şahin, “Özellikle doğru yapılan işlerin taraftar bulamadığı bir dönemden geçiyoruz. Bir haberi bile okutmak için merak uyandıracak şeyler yapmalısınız, yoksa vatandaş okumadan geçiyor, bu da ne hale geldiğimizin açık bir göstergesidir” dedi. Yerel basının işini doğru yaptığı sürece bölgenin gözü kulağı olduğunun altını çizen Pendik Belediye Başkanı Dr.Kenan Şahin, “Her türlü zorluğa rağmen işini doğru yapan hiç kimse mahcup olmaz” şeklinde konuştu.

“ELEŞTİRİ MESLEĞİMİZİN DOĞASINDA VAR”

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Işıkdağ, ziyaret sırasında, dernek olarak temel amaçlarının bölge insanının menfaatleri doğrultusunda yayıncılık yapmak ve bu amaca sadık gazetecilerin birlikteliğini sağlamak olduğunu ifade ederek, “Bunu yaparken kimsenin haksız yere incinmesine izin vermeyiz” ifadelerini kullandı.

Gazetecilik mesleğinin doğasında eleştiri olduğunun altını çizen AYGAD Başkanı Işıkdağ, “Bizim eleştiriden kastımız, hiç kimsenin kişisel hukukuna halel getirmeden, yalnızca toplum menfaatinin gerektirdiği noktalarda uyarıcı olmak, işinin gereğini yapan tüm idarecilerimize de işleri konusunda elimizden geldiği kadar yardımcı olmaktır. Bunun aksine hareket eden, meslek ahlakına uygun olmayan hal ve tavırları benimsemiş hiç kimseyi AYGAD çatısı altında barındırmayız. Amacımız içinde yaşadığımız toplumun gelişerek varlığını sürdürmesine gazetecilik mesleği adına katkıda bulunmaktır” diye konuştu.

Bir saate yakın süren ziyaret sonrasında, AYGAD yönetim kurulu adına Başkan Işıkdağ, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e üzerinde “İnsanların en hayırlısı topluma faydalı olandır” ibaresinin yazılı olduğu bir tablo hediye etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.